Via Appia - Forum

Pełna wersja: Podróż
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
O kim opowiada ten wiersz? Tongue

Wstało słońce, marsz czas zacząć.
Przez biały ogień wypalający stopy.
Eskorta śmierci prowadzi na północ,
z ziem, na których poległ Bonaparte.

Życie stało się nic nie warte,
Stracili już wiarę, wiarę w siebie.
Wiarę, że przeżyją w piekle z lodu.
Białe diabły już czekają...
Ej, stary, albo mam urojenia albo to Twój kolejny wiersz z zagadką.

Ty przestań się bawić w Pana Zagadkę z "Batmana" i zacznij pisać normalnie Wink

Poza tym wiersz nie jest pozbawiony wad.

Pozdrawiam.
(11-02-2011, 22:21)Sundance Kid napisał(a): [ -> ]Ej, stary, albo mam urojenia albo to Twój kolejny wiersz z zagadką.

Ty przestań się bawić w Pana Zagadkę z "Batmana" i zacznij pisać normalnie Wink

Poza tym wiersz nie jest pozbawiony wad.

Pozdrawiam.

Poprostu lubię bawić się wierszami. Co prawda ukryłem tam małą zagadkę, którą nie łatwo odkryć. A jest takie przysłowie:"Uczeń bez pały, to jak żołnierz bez karabinu", więc "Wiersz bez wady, to jak komputer bez monitora" xD
Ja lubię literaturę gdzie wyraźnie widać zabawę, grę z czytelnikiem itp, ale nie przesadzajmy. Czytelnik wchodzi w ten dział nie dlatego, że pragnie poczuć się przez chwilę detektywem. Przynajmniej ja nie wchodzę tutaj po to.

Zrobisz postęp tylko wtedy kiedy będziesz starał się pisać wiersze bez wad. Specjalnie piszę "starał się", bo nawet najlepszym zdarzają się potknięcia.

Pozdrawiam.
(11-02-2011, 22:29)Sundance Kid napisał(a): [ -> ]Ja lubię literaturę gdzie wyraźnie widać zabawę, grę z czytelnikiem itp, ale nie przesadzajmy. Czytelnik wchodzi w ten dział nie dlatego, że pragnie poczuć się przez chwilę detektywem. Przynajmniej ja nie wchodzę tutaj po to.

Zrobisz postęp tylko wtedy kiedy będziesz starał się pisać wiersze bez wad. Specjalnie piszę "starał się", bo nawet najlepszym zdarzają się potknięcia.

Pozdrawiam.

To ważna rada dla mnie, gdyż uczę się dopiero pisać. Masz rację, przesadziłem z tą zabawą i będę teraz pisał wyraźniej.

Pozdrawiam Wink
Polecam Ci stary udany ( w mojej opinii ) artykuł :

http://www.poema.art.pl/site/itm_130964_...ersza.html

Trzymaj się.
Mnie się widzi, że rzecz, zagadka, dotyczy rejonów, na których, co prawda nie padł sam Bonaparte, ale jego armia, rysując ostateczny jego upadek, a więc - Rosja. Może w przenośni dotyczyć też piekła jakim jest chłód ludzkiego serca, wyrachowanie i egoizm.
Pozdrawiam
(12-02-2011, 16:57)Kristoforus napisał(a): [ -> ]Mnie się widzi, że rzecz, zagadka, dotyczy rejonów, na których, co prawda nie padł sam Bonaparte, ale jego armia, rysując ostateczny jego upadek, a więc - Rosja. Może w przenośni dotyczyć też piekła jakim jest chłód ludzkiego serca, wyrachowanie i egoizm.
Pozdrawiam

Brawa dla ciebie Big Grin Zgadłeś idealnie.
Ciekawe są te Twoje teksty. Ja akurat różne łamigłówki i zagadki lubię,więc czekam na następne Smile Ogólnie nawet nieźle zachowałeś rytmikę wiersza,ale jak dla mnie za dużo tam epiki : )

4/5

Pozdrawiam
X