Via Appia - Forum

Pełna wersja: Modlitwa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Od choroby, głodu, wojny, ognia, samotności.
Od choroby, głodu, wojny, ognia, samotności.
Od choroby, głodu, wojny, ognia, samotności.

Strzeż mnie w dzień.

Od choroby głodu, wojny ognia, samotności.
Od choroby głodu, wojny ognia, samotności.
Od choroby głodu, wojny ognia, samotności.

Strzeż mnie w noc.

Od choroby, głodu wojny, ognia samotności.
Od choroby, głodu wojny, ognia samotności.
Od choroby, głodu wojny, ognia samotności.

Strzeż w godzinę śmierci.

8.2.2011
jasne, przejrzyste i ciekawe w swojej prostocie Smile
genialna zabawa słowami.

dobry wiersz, podoba mi się, chociaż w trzeciej zwrotce ten "głód wojny" jest mocno zastanawiający. Tańczący z przecinkami?



Pozdrawiam.
...
podoba mi się, a to połączenie głodu wojny jest cudowne, takie proste, a daje do myślenia
coś pięknego Root, czytam już któryś raz z kolei i stwierdzam, że mogłabym sie w tym tworze zakochać.

Konto usunięte

A mnie się strasznie podoba.
Szczególnie ta "przewrotność przecinkowa" - świetny pomysł.

Nie wiem, Rootku, co mam w sumie powiedzieć. Jeden z moich ulubionych Twoich wierszy.
[ jak to lipnie brzmi xD ]


Duś
Blush

Bardzo dziękuję, miło mi Smile
DObry jesteś w tych modlitewnych formach - przypomina mi się Twoja "Litania III", którą, jak wiesz, bardzo lubię Smile
Najpierw patrzę - jakaś mantra, wszystko takie samo. Ale - chwila, przecinki inaczej poustawiane. I zaczyna mieć sens. Sprytne.
Mes, dziękuję Smile

Rafale, bo to w zasadzie jest mantra. Hm, na drogę powrotną z pracy. Dobrze się do tego maszeruje Wink
Genialne w swojej prostocie. A przestawianie przecinków - trafiony pomysł. Wiersz bardzo dobry pokazujący jak dobry efekt można osiągnąć przez umiejętną zabawę słowem. Gratuluję oryginalnego pomysłu jak i tekstu dającego do myślenia.

Pozdrawiam.
Apo, dzięki serdeczne Smile
Za pierwszym razem spojrzałem i "o co biega" i już się brałem za krytykę kiedy zauważyłem przesunięte przecinki : ) Sprytna zabawa formą ,a przy okazji ciekawy tekst.

Zgodzę się z Apo-gratuluje pomysłu i oryginalności Smile

4/5
Pozdrawiam
X
X, serdecznie dziękuję. Hm, pomysł wcale nie taki oryginalny, jestem pewien, że wielu przede mną na niego wpadło Smile
Słabe, nieoryginalne, już było.
Każdy zna tę modlitwę, więc nie wiem, po co korzystasz z czegoś, co nie jest twoje.
Zwykła, prosta przeróbka.
Nie boisz się plagiatu???
Uznam ten komentarz za żart.
Stron: 1 2 3 4