Via Appia - Forum

Pełna wersja: Puste wazony
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
puste wazony po kwiatach
jak człowiek bez celu

od kiedy odeszłaś
nie ma już róż
ani wielobarwnych goździków

zabrałaś ze sobą
uśmiech słonecznika
i jego świetliste spojrzenie
radosny śpiew fortepianu.
i podmuch pachnącego wiatru

zabrałaś szczebiot kanarka
i odgłos twych kroków

melodię słów
cudowny smak ust
i czar twego wzroku

ciemno jest tu bez ciebie
choć żarówek akurat

nie zabrałaś
Trudno dyskutować o takich wierszachSmile Ale żarówki dobreSmile ogólnie niezły wierszSmile
niezłe

Proszę o bardziej konstruktywne komentarze. K.
Nieźle oddajesz ten klimat po odejściu/stracie kogoś. Lekki, przyjemny wiersz.
Żarówki najlepsze Smile
rozumiem, że to żarcik? Jeśli tak, to ok. W przeciwnym razie....




Pisz i komentuj.




Pozdrawiam.
Tak, fragment o żarówkach to zdecydowanie żarcik. Smile
Patos, żeby nie powiedzieć patoslogia, zalewa me oczy. Sztucznie i ckliwie. Pointa... pointa jest harakiri.
Kropka Ci się wbiła pod koniec "radosny śpiew fortepianu." Albo wszędzie albo nigdzie. Trzeba coś wybrać :")
Samuel, dziękuję ale już nie da się poprawić Smile

Rootsrat,

Kontrast pierwszej, bardzo patetycznej części wiersza z drugą - humorystyczną jest celowy.

Jeśli jednak odebrałeś mój wiersz jako przykry dla ucha (czy raczej oka) to widać efekt się nie udał.

Pozdrawiam. Wink
No tak, teraz to widzę. Wg mnie patos przesłania to, co chciałeś pokazać. Humoreski jest tu raptem 3 wersy, a patosu... Ocean wręcz. Ciekawy zabieg, ale skoro musiałeś tłumaczyć, żebym zrozumiał, to faktycznie chyba się nie udał.
Pod tym względem nieudany. Chociaż z drugiej strony aż trzem osobom się podobał. Wink Po prostu chciałem napisać coś lekkiego na poważny temat. Niekoniecznie też, przez te "kulturowo utarte zwroty" i prosty dobór "symbolów", całkiem zgodnego z regułami wysokiej sztuki. Taki eksperyment. Smile
A mi się podoba, czuję... ironię w tej całej, jakże ckliwo-smutnej wyliczance Wink a żarówka mnie zaskoczyła i za to plus u mnie plus Smile
Powiem tak. Gdybym miał ocenić wiersz bez przymrużenia oka to dałbym 2/5 bo morze sztucznego patosu bije po oczach z siłą zdenerwowanego Pudzianowskiego. Jedyne co bym pochwalił to pointa,która faktycznie jest zabawna i zaskakująca. Mam nadzieję jednak,że to swego rodzaju Twój eksperyment lub coś w tym stylu.

Pozdrawiam
X
@siódmy

I po to właśnie tam była (żarówka nie ironia, chociaż właściwie obie)! Wink

@Xorrez

Jak już wspominałem w poprzednim poście, istotnie był to eksperyment. Tych, których on uraził przepraszam za eksperymentowanie na ich wysoko-artystycznej wrażliwości. Wink
Pięknie piszesz o miłości lubię takie wiersze. nie jest wesoły ani pogodny przecież mówi o rozstaniu. nic w nim nie zmieniaj ponieważ nie potrzeba. jest dla mnie ok.
Stron: 1 2