Via Appia - Forum

Pełna wersja: Portret
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
brylantowe paznokcie
pozłacana buźka
szmaragdowe oczka
perłowy sznurek ząbków

a w środku szlam
myśl trąci zgnilizną
zamiast serca pompka
w żyłach krąży smar

nie ma ludzi idealnych
Ten wiersz mógłby być całkiem niezły, ale niestety jest kilka niedociągnięć, wg mnie. Zdrobnienia w pierwszej strofce nadają temu kawałkowi infantylności.

Ten wers: "nieco już zużyta" jest trochę na siłę, w trzech poprzednich wymieniasz kolejne defekty, a w tym ciągniesz defekt z 3. wersu - jakby zabrakło Ci pomysłu.

No i pointę bym nieco podrasował, bo co prawda łączy się świetnie z treścią, ale jest odosobniona, jakby nieco wyrwana z kontekstu. Nie jest płynnie.
faktycznie dobry, choć niedopracowany
kropeczka tam to przypadek, prawda?
sprawdź pw coś Ci tam Nanuś wyślę xD


Kali
Zgadzam się z Przemkiem. Wiersz wygląda na niedokończony. Taki szkic. Dobre podstawy. Warto nad tym jeszcze posiedzieć, bo może wyjść z tego coś naprawdę dobrego.
Dzięki, już się za niego zabieram^^
Mnie się nie podoba. ani jako szkic, pomysł, wiersz. Oklepany temat przedstawiony w oczywisty sposób.
Aha. Trudno. Dzięki za poświęcony czas^^
No, teraz imho brzmi lepiej xD
To głównie Twoja zasługa^^

Lepiej, ale pointa mogła by być mocniejsza, dobitniejsza imho ;p

Po za tym, jak czytam pierwszą strofkę, mam ochotę doczytać tam 'perłowy sznureczek ząbków' xD
Jakoś... nie umiem wyszukać w tym niczego dla siebie. Jako fanka głębokiego ciskania mną przez teksty czytane nie czuję się dopieszczona Nano. Nic mną nie rzuciło.
Może, gdyby jeszcze wzmocnić ostatnią linijkę...?

Pozdrawiam, Aniołek Kota
Postaram się ^^'