Via Appia - Forum

Pełna wersja: Pejzaż
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

[/size]
Gwiazda dnia ani wschodzi ani zachodzi
w alfie wody otulona w pierścień
zmrożona krystalicznym pancerzem
zespolona z gwiazdozbiorem Strzelca

utkwiła jak zaklęta trzecim promieniem
nad strugą ocienioną świerkową doliną
rzeźbioną floresem kapryśnego nurtu
zmiennego jak mroźny wschodni wiatr

tańczący śnieżnym wirem nad odbiciem
czerwonej poświaty wybudza zagadki
uśpionego rydwanu wschodzącego życia
na dnie surowej przyrody wskazuje drogi

po każdym zachodzie nastaje wschód
nowy dzień nowe nadzieje nowy początek


Nie ukrywam, że bardzo spodobał mi się twój wiersz chociaż mam uwagi co do pierwszej zwrotki. Nie pasuje mi:
"w alfie wody otulona w pierścień" - ta metafora psuje wrażenie całości. Wydaje mi się, że napisałaś to by na siłę upiększyć wiersz.

Poza tym wiersz jest poetycki i ma coś w sobie.
Nie przepadam za pejzażami, chyba że są tak impresjonistycznie namalowane. W szkole przy przerabianiu wierszy tego rodzaju zakochałem się, w tej filozofii natury. Jej ciągłym gdybaniu i autointerpretacji poprzez nasSmile Bardzo dobrze udało Ci się to ująć. "Panta rhei kai ouden menei".

Z pomocą przyszła mi Pani Wikipedia przyznam się bez bicia;]
w alfie wody otulona w pierścień - brzmi, imho, niestylistycznie.
Może 'wtulona w pierścień' lub 'otulona pierścieniem'?

Ogólnie, dziś jestem w nastroju na takie sentymentalne kawałki. Podoba mi się. Czyta się bardzo płynnie. Wiersz jest rytmiczny i bardzo obrazowy. Zawiera sporo subtelnych, kobiecych metafor.

Oby tak dalej Smile

Konto usunięte

Kobieto/mężczyzno.

Zirytowało mnie, że w każdej strofie znajduje się słowo pochodne od "wschodzić".

Jak dla mnie, jedynym plusem jest utrzymanie rytmu. Bo mi się nigdzie nie zachwiał.
Wzrok mój po tekście przeleciał bez wstrzymania, zahaczenia, chwili oddechu, by pomyśleć. Takie mechaniczne czytanie. Nic mnie nie pociągnęło do ponownego przeczytania. Ale to tylko moja opinia.

Duśka

Hmm. Chyba ten wiersz nie jest dla mnie. Jak pisała Ero wiersz "Zawiera sporo subtelnych, kobiecych metafor." Jako mężczyzna w ogóle ich nie rozumiem,dlatego wolę się nie wdawać w interpretację wiersza,bo go pewnie źle zinterpretuje itp. Jedyna co dodam to to,że brakuje mi trochę interpunkcji. W ogóle jej nie stosujesz czy też po prostu o niej zapomniałaś?