Via Appia - Forum

Pełna wersja: Maturka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam do was drodzy literaci pytanie a właściwie prośbę o radę. Jako że jestem tego roczną maturzystką muszę wybrać temat prezentacji na ustny polski. Waham się po między dwoma tematami „Wpływ biografii pisarza na jego twórczość” – kojarzy się z romantyzmem, Mickiewiczem itp. ale ja bym chciała podejść do niego trochę inaczej, opierać się na biografii kogoś z pisarzy „nowszych” Tongue. Uwielbiam Hłaskę, Stachurę, Dostojewskiego i właśnie ich biografie mogłabym zanalizować. Temat numer dwa to „dialogi filozofii i literatury” ten temat wydaje mi się trudniejszy, ale też taki trochei bardziej ambitny. I do niego wzięłabym Np. „kowala” Staffa w nawiązaniu do teorii nadczłowieka Nietzschego, Asnyka „Nad głębiami” – teoria poznania, coś może Przerwy-Tetmajera w nawiązaniu do buddyzmu, może jeszcze Dostojewski- Nietzsche. Tylko czy nie dadzą mi jakiegoś kosmicznego pytania? Proszę o wasze opinie Wink

Konto usunięte

Jak chcesz bazować na teorii poznania to mogą Cię spytać nawet o Ortegę, Arystotelesa, Kartezjusza, Leibniz'a i wielu, wielu innych, wiesz?

Pierwszy temat dużo łatwiejszy. Ale obawiam się, że nie możesz bazować na jednej epoce.