Via Appia - Forum

Pełna wersja: Spadam
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Spadam.
Każdego dnia.
W ciemną otchłań
Gnijącej mazi
Niespełnionych marzeń,
Niedotrzymanych obietnic
I tęsknych spojrzeń.
Wprost do mogiły dziecka,
Którego wspomnienie
Pozostało jedynie
Na starych fotografiach.

Dorosłość.
Ty cholerny morderco.
Ucięłabym dwuczęściowe zakończenie. Tekst byłby dzięki temu zabiegowi pełniejszy i zachowywał by lepszą aurę tajemniczości i dwuznaczności.
Temat dorastania... Zawsze można próbować zawalczyć o dzieciaka w sobie, a nuż się uda i się go zreanimuje? Kwstia dorastania to nasza decyzja.

Pozdrawiam, Aniołek Kota.
Dwa ostatnie wersy pozbawiły wiersz dowolności interpretacji. Ale dzięki nim wiadomo przynajmniej, o co chodzi ;p Cały czyta się jednym tchem- właściwie można by wyrzucić znaki interpunkcyjne, bo i tak nie zwraca się na nie uwagi.
Naprawdę mi się podoba. Powrót do wspomnień z dzieciństwa może być bolesny, ale też przyjemny dla duszy. Wszystko zależy od ilości niespełnionych marzeń i "jakości" naszego młodego życia. Jednak uczucie "spadania w dół" i tęsknoty do tamtych czasów towarzyszy zawsze...

Pozdrawiam, BeMuse

Konto usunięte

A i mnie się podobało.
Wiesz, ta tajemniczość zbudowana na początku, trwająca [prawie] do samego końca. Mrr...

A ta pointa... Nie... Ja też bym to wyrzuciła.
Dziękuję, chętnie posłucham Waszej rady Sleepy
Przez tytuł skojarzyło mi się z piosenką Comy, a treść jakoś zupełnie po mnie spłynęła... Końcówka kiepska.
Pozdrawiam,
Nana
Hm... ja bym najprawdopodobniej podzieliłbym to na 3 strofy.
Pierwsza:
Spadam.
Każdego dnia.
W ciemną otchłań
Gnijącej mazi(i kropkę tu bym postawił)
druga:
Niespełnionych marzeń,
Niedotrzymanych obietnic
I tęsknych spojrzeń.
i trzecia:
Wprost do mogiły dziecka,
Którego wspomnienie
Pozostało jedynie
Na starych fotografiach.
ale to tylko moje zdanie więc się nie przejmuj.Wink
W moim odczuciu, wiersz ten, to jakby kawałek opowiadania poprzecinany enterami. Troche mnie to nie przekonuje. I te ostatnie dwa wersy też jakoś mi nie pasują. Oczywiście wszystko imho.

Hej Smile
A dla mnie za dużo jest epiki w tym wierszu. Tematyka jest odpowiednia,ale zgadzam się z Songo,że brzmi trochę za bardzo jakby ktoś porozdzielał po prostu spójny tekst. Popraw też interpunkcję.

Pozdrawiam
X