Via Appia - Forum

Pełna wersja: Tekst o kłamstwach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
BeMuse

Zapragnęłam pochwalić się (chociaż to słowo jestu tu chyba na wyrost) czymś, co napisałam kilka dni temu. Mianowicie tekst, który kiedyś może zostanie wkomponowany w melodię i powstanie z tego piosenka. Wink
Jestem zwolenniczką teorii spiskowych, stąd też taka tematyka "utworu".

***

Tłumie zagapiony
Przestań wierzyć w farmazony
Które wciąż serwuje świat.
Zakłamane masy wyciągają asy
Kładą je na stół.
A ty im ufasz
Bo tak wygodniej żyje się.

Uznawane za fałszywe
Okaże się prawdziwe.
A oni śmieją ci się w twarz.

Zatajone prawdy czekają
Ujawnione nie zostaną
Póki nie odkryjesz ich.
Wtedy wzburzony zbierze miliony
I zbojkotują cię.
A ty im ufasz
Bo tak wygodniej żyje się.

Uznawane za fałszywe
Okaże się prawdziwe.
A oni śmieją nam się w twarz.

Wątek przeniesiony//InF
Nie potrafię wyobrazić sobie tego jako tekstu piosenki, ani nawet melodii, która miałaby do tego pasować. Ale, jeśli mam ocenić to jako coś muzycznego, oceniam to jako takie... proste granie dla małolat. Chyba to trafne określeniee.
Jednak, jeśli to w zamyśle piosenką ma być, najlepiej pochwalić się już całością, nie tylko kwestia tekstową, ponieważ bardzo możliwe, że tekst wiele zyska przy melodii.

Pozdrawiam, Ariadna.

Konto usunięte

Em... Nie lubię rymów. Ja, w przeciwieństwie do przedmówcy widzę tą myśl przewodnią. Co nie zmienia faktu, że nie podoba mi się. Również nie widzę tego jako piosenki, chyba że tak, jak powiedział Pan Fred - hip hop. To okej, dużo chłamu tam jest, można dołączyć i to.

Wiesz? Temat ogólnie niezły. Gdybyś popracowała jeszcze na tym tekstem to ja podejrzewam, że dużo dobrego z tego by wyszło. Jak często tu mówią naszym poetom - napisz, odłóż, po kilku dniach wróć, przeczytaj, popraw i najlepiej jeszcze odłóż i po kilku dniach ponownie wróć.

"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień", Panie Fredzie.


Pozdrawiam, Duś
Ok, dziękuję bardzo za komentarze. Smile Dodam jeszcze tylko, że jest to mój pierwszy raz, jeśli chodzi o pisanie wierszy, tekstów piosenek, czy innych tego typu. Chciałam się dowiedzieć, czy idę w dobrą stronę... Jak widać, raczej nie. Jednak temat teorii spiskowych na pewno jeszcze 'pociągnę' Wink

BeMuse
Hmm jak na pierwszy raz nie jest źle. Niestety dobrze to też nie jest za bardzo. Średni ten wiersz/piosenka. Rymy są,ale nie powalają. Budowa tekstu świadczy o tym,że to piosenka,ale jednocześnie trudno mi to zaśpiewać. Przesłanie też do mnie nie trafia,bo nie wierzę w teorie spiskowe Smile

Ogólnie wiersz oceniam na 3/5,przez pryzmat tego,że to Twój pierwszy tekst : )
Lubię rymy, ale gdy mają jakiś ład. No wiesz, cały czas trzymasz ten sam rytm. Tutaj jest zrobione to nieco chaotycznie i nie czyć tej melodii. I tutaj zgodzę się z Fredem, że brzmi to jak jakiś tekst hiphopowy. - Ja akurat nie lubię Hip hopu :/
Szczerze mówiąc, z założenia nie miał być to tekst hip-hopowy. Sama również nie przepadam za tym gatunkiem muzycznym. Ale dopiero na końcu, kiedy już przeczytałam go po raz ostatni po poprawkach, zauważyłam, że nic innego, poza właśnie takim podkładem do niego nie pasuje.
Co do teorii spiskowych, to każdy wierzy w co chce, prawda? Ja akurat jestem ich zwolenniczką, ale w pełni rozumiem wszystkich sceptyków. Wink

Raz jeszcze dziękuję za uwagi
BeMuse