Via Appia - Forum

Pełna wersja: Klub
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z oczami
Wbitymi w ziemię
Unikam spojrzeń
Paraliżujących me ciało

Słyszę śmiechy krzyki
Śniących na jawie
Wołają do mnie
„Przyłącz się”

Wciskają mi truciznę
Piję mam już dość
Podnoszę głowę
Idę nie patrzę za siebie

Konto usunięte

Podoba mi się. Prosty, subtelny, a jednak... Coś w sobie ma.
Tylko tej jeden fragment :

Cytat:Przysuwają mi truciznę
Piję mając już dość

Kojarzy mi się z Harrym Potterem i Albusem Dumbledorem.

Ale poza tym - świetnie.
W pierwszej strofie podoba mi się, tak strasznie, jak pokazałeś ucieczkę od tego, czego się boimy. Brawo.


Duś
Dziękuję Big Grin

"wbitymi" i "me" w pierwszej zwrotce i "ludzi" w drugiej można wyrzucić - tekst nic nie straci. Zastanawiam się, czy zamiast "przysuwają" nie będzie lepsze jakieś słowo wskazujące na przymus wypicia tej trucizny (nic w tej chwili nie przychodzi mi na myśl), ale w sumie to nie jest konieczne. Poza tym - podoba mi się. Co prawda nie umiałabym powiedzieć konkretnie, o co tu chodzi, ale dociera dom mnie jakoś "na około", emocjonalnie.
czy ta trucizna, o której piszesz, to alkohol? Jestem bardzo ciekaw. Wiersz podoba mi się, a szczególnie "prostota" formy. Nie kombinujesz z żadnymi ozdobnikami, co jest wielka zaletą. Pozbądź się tylko wszystkich - ąc, w tym utworze jak i na przyszłość. I pisz śmiało przez "ja", często domyślne. Pisz prosto, myśl potężnie!



Pisz i komentuj.


Pozdrawiam.
Tak, chodziło mi o alkohol. I dzięki za rady.

Po przeczytaniu utworu śmiałem się z PiLa który biadolił o groszkach i ich zażywicielach, a sam upoił się alkoholem. Nie ruszasz podstaw świata.
Niezły. Asertywność to dosyć rzadko poruszany temat. Ładnie wyszło Smile