Via Appia - Forum

Pełna wersja: Poszukuję postaci z literatury lub filmu do wypracowania.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
WitamRolleyes
Poszukuję postaci z literatury lub filmu do wypracowania na temat: " Lecz moje serce rozdarte, rozdarte, ciężkie, ciężkie jak ołów..." Która z żon mogłaby wypowiedzieć te słowa?
Na myśl przychodzi mi żona Św. Aleksego (omawiana na lekcji), żona Odyseusza i Andromacha. Jeśli chodzi o film to tylko "Szósty zmysł" Proszę o pomoc, w znalezieniu czegoś ciekawszego i oryginalnego.

Z góry dziękuję za pomocShy
Arwena z Władcy Pierścieni?
Żona g. bohatera z filmu "Piękny umysł"?
Może, Lady Makbeth?

Przykładów jest wiele, a to tylko skojarzenia, które akurat przyszły mi do głowy.
Lady Makbet od razu się tutaj narzuca. Zresztą, tak naprawdę żaden przykład sam z siebie nie będzie świetny i ciekawy. Ciekawy może się stać tylko wtedy jeśli Ty się o to postarasz.
Ahh, teraz mi się nasunęło coś, co w sumie pasuje - moim zdaniem - genialnie: Tekmessa, żona Ajasa. Choć to może być moje prywatne zboczenie, lubię tę akurat historię. ;]

Aha - jak zadajesz pytanie, to proszę, przynajmniej zadaj je dbając o fleksję, co? Tongue "Poszukuję postaci", a nie "postać".
No i "bardziej ciekawego" albo samo "ciekawszego", w żadnym razie nie "bardziej ciekawszego". ;] Nie walnij takich kwiatków na wypracowaniu.

Powodzenia. Wink
(08-01-2011, 20:05)Fraa napisał(a): [ -> ]Ahh, teraz mi się nasunęło coś, co w sumie pasuje - moim zdaniem - genialnie: Tekmessa, żona Ajasa. Choć to może być moje prywatne zboczenie, lubię tę akurat historię. ;]
Gdzie mogę znaleźć tę historię?

Błędy poprawiłamBlush Mam nadzieję, że już nic takiego nie walnęSmile











Przede wszystkim warto zacząć od tragedii Sofoklesa "Ajas". A potem, to już jakieś nie wiem - Graves, Grimal... O, do słownika Grimala warto zajrzeć. Tam na pewno będziesz miała spis źródeł. Wink
Z literatury współczesnej przychodzi mi na myśl "świat według Garpa" J.Irvinga. Żona głównego bohatera, Helen Garp.
Mnie się temat od razu skojarzyły z Lottą z "Cierpień Młodego Wertera" Goethego, ewentualnie pasowałaby Róża z "Cudzoziemki" Smile