Via Appia - Forum

Pełna wersja: Stworzenie Świata - Historia prawdziwa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
„Stworzenie Świata - Historia prawdziwa”

Dzień 1

Na początku, Bóg stworzył Niebo i ziemię. Chcąc zobaczyć swoje dzieło, które okrywała ciemność, Bóg rzekł:
-Niechaj się stanie widno!
I stała się światłość. Bóg widząc, że światłość jest dobra, postanowił oddzielić ją od Ciemności, którą nazwał nocą. Bowiem, bez słodyczy nie ma goryczy. Tak miął wieczór i poranek.

Dzień 2

Potem Bóg zobaczył, że brak Nieba na Ziemi nie jest dobry, dlatego rzekł:
-Niechaj woda będzie na dole, a niebo na górze!
Tak też się stało, woda była na dole, a niebo na górze, a na nim chmury, czasem zakrywające dobre światło.

Dzień 3

Po przebudzeniu, Bóg podrapał się palcem Bożym po oku
umieszczonym w trójkącie i rzekł:
-Niechaj woda, nie będzie mokra!
Wtedy, powstało suche sklepienie na ziemi, które Bóg nazwał ziemią <tak samo jak ziemię>.
A wodę nazwał morzem, bowiem nie czas był jeszcze na rzeki, jeziora i oceany. Bóg widząc, że ziemia jest dobra rzekł:
-Niechaj urosną rośliny, które będą dobre, tak samo jak ziemia!
I urosły rośliny, które były dobre jak ziemia, lecz nie wszystkie. Bóg dostrzegł roślinę zjadającą inne rośliny, która nie była dobra. Lecz pełen swego miłosierdzia, rzekł:
-Jesteś nie dobra, ale jam jest dobry Bóg ojciec i pozwalam Ci dalej żyć, lecz muszę Cię wygnać z raju. A na imię daję Ci, Rosiczka.

Dzień 4

Bóg widząc, że światłość, którą stworzył bierze się znikąd, co nie było dobre, rzekł wtedy:
-Niechaj powstaną kropki na niebie, świecące w nocy i oddzielające dzień od nocy.
Bowiem, niech jedna będzie żółta i duża dająca jasne światło, które wcześniej stworzyłem. A druga niech będzie mniejsza i dająca ciemniejsze światło, które wyznaczać będzie noc.

Jak Bóg powiedział, tak się stało.

Dzień 5

Następnego dnia, Bóg spojrzał na ziemię i pomyślał:
-Bowiem coś tu pusto.

Wtedy rzekł:

-Niechaj w wodzie, pojawią się żywe istoty pływające, a na niebie tak samo żywe, tylko, że latające!
Wtedy, pojawiły się ryby i ptaki które były dobre. Bóg powiedział do nich:
-Bądźcie płodne i rozmnażajcie się. A jeśli mnie nie posłuchacie, zostaniecie wygnane z raju.
Zwierzęta posłuchały się. Od razu po słowie Bożym, zaczęły się rozmnażać.

Dzień 6

Kolejnego poranka Bóg zobaczył, że na ziemi czegoś jeszcze brakuje i rzekł:
-Niechaj pojawią się zwierzęta lądowe chodzące po ziemi, ale nie latające, ani pływające, bowiem tylko te chodzące!
Pojawiły się wtedy na ziemi, różnego rodzaju zwierzęta. W tym wielkie istoty podobne do jaszczurek. Mimo, że zjadały wszystkie stworzenia, Bóg uznał, że były dobre, lecz potrzebowały istoty, która będzie nimi rządzić. Wtedy Bóg rzekł:
-Niech wezmę w dłoń proch, a z niego, niech ulepię istotę podobną do Boga, czyli mnie.
Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył. Podobny do Boga był ten człowiek do Boga był podobny. Bowiem nie do zwierzęcia lądowego, nie pływającego tylko do swego Boga ojca.

Dzień 7

Siódmego dnia Bóg, poczuł zmęczenie i rzekł:
-Niechaj stanie się Ciemność, a ja niechaj odpocznę trochę.
Bóg zrobił dzień 7 dniem wolnym od tworzenia, i udał się do nieba by odpocząć.

Tak oto powstał świat.
Dla wiadomości - jest to tekst, na który odpowiedziałem swoim własnym. Więc nie będę komentował, poza kolejną wzmianką o robienia z Boga Wszechmocnego bytu o niskim poziomie IQ (a dla przestrogi, że nie warto się śmiać z istot o takiej potędze: II Krl 2,24 i dalej). Z tego co wiem jest już część druga - o Adamie i Ewie? Zaraz biorę się za czytanie, a jutro z rańca - za "Genezis 2 - czyli <<Ale o co chodzi?>>"
Pamiętam ten tekst z opowiadań.pl - moja opinia nie zmieniła się od czasu, kiedy Ci to tam skomentowałam.

Roślinożerna rosiczka to bzdura, nawet jeśli później osiem razy będziesz tłumaczył, czemu ona była roślino-, a nie mięsożerna. Jak nie mięsożerna, to po prostu nie rosiczka i tyle. Zresztą, sam fakt, że musiałeś to tłumaczyć, o czymś świadczy.
Nie ma konsekwencji - roślinożerna roślina jest zła (WTF, przecież Adam i Ewa też wsuwali rośliny w Raju), a drapieżne zwierzę - dobre. Pominę już fakt, że skoro roślina jest wegetarianką, to dlaczego zwierzęta już nie? Jak dla mnie, sypie się tu Twoje wyjaśnianie roślinożerności rosiczki. Mam teraz liczyć na to, że to ten Twój dowcip i w ten sposób "ironizujesz"? E-ee, dla mnie to znaczy tylko tyle, że pisząc tekst kompletnie tego nie przemyślałeś.

Opisujesz dokładnie to samo, co Biblia, tylko prostszym... inaczej: prostackim językiem. Prostackim i niezgrabnym - czy nieporadność językowa ma być czymś, co bawi czytelnika do rozpuku? Nie ma w tym, moim zdaniem, świeżości, są zamotane zdania jakby Ci brakowało synonimów. Humor wymuszony.

Nie podobało mi się.

Na marginesie:
Dlaczego mamy rosiczkę - roślinę zwierzożerną?
a) Belzebub znaczy "Władca much" - więc może chodziło o zrobienie na złość demonowi poprzez konsumpcje jego podwładnych przez roślinkę?
b) dla Bożej hecy.
c) żeby było jak muchy zwalczać przed wynalezieniem raidu.

Część druga nieco lepsza, ale robienie z Boga sklerotyka, zamiast idioty to nie jest wielki krok naprzód.
Matko święta. Coście tak się tej Rosiczki uczepiliTongue. Wiesz, normalnie morze się nie rozstępuje albo żaby z nieba nie spadają. To jest tylko i wyłącznie parodia która nie ma w sobie głębszego przesłania, może tylko takie, że biblia jest delikatnie mówiąc bardzo mało wiarygodna i nie wgłębia się w szczegóły.TyleSmile
1. Nawet parodia powinna być dopracowana.
2. Też nie wgłębiasz się w szczegóły, bo jak tylko pojawia się szczegół, to się sypie logika. Opisujesz dokładnie to samo, tylko bardziej niechlujnym językiem.

Tyle. Smile
No i o to mi właśnie chodziłoTongue. TyleSmile
Przeczytaj "Adam i Ewa-Historia prawdziwa" Smile
Chodziło Ci o napisanie marnego tekstu, który nie będzie ani śmieszny, ani oryginalny? O.O Pozwolę sobie nie uwierzyć. Rolleyes
Adama i Ewę czytałam, nie pamiętam czy komentowałam na opowiadaniach.pl, ale na pewno nie chce mi się tego czytać drugi raz, dzięki. ;]
nie ma za coTongue
Witaj,

Ten tekst nie jest ani odkrywczy, ani jakoś wybitnie śmieszny. Rosiczka (przypuszczam) wzbudziła zainteresowanie dlatego, bo odbiegała od historii, którą znamy z Biblii. Zdziwiło mnie, że umieściłeś człowieka pośród dinozaurów (tak zrozumiałam Twój tekst), a z tego, co wiem, to minęło kilka (?) lat od momentu wyginięcia dinozaurów, kiedy pojawił się człowiek. Mając jednak na uwadze, że tego typu Rosiczek też nie było, pozostaje mi uznać wyższość pomysłu Autora. Próbujesz silić się na styl biblijny, co nie do końca Ci wyszło, ponieważ słowo "bowiem" używasz w złym znaczeniu. Synonimy słowa - bowiem - bo, dlatego że, gdyż, jako że, ponieważ.
Jeśli martwi Cię ilość komentarzy pod Twoim tekstem - zaangażuj się w życie forum. Komentuj, a zostaniesz skomentowany.

MOJE SUGESTIE:

Tak miął wieczór i poranek. - <minął>
które Bóg nazwał ziemią <tak samo jak ziemię>. - <tak samo jak Ziemię>
-Jesteś nie dobra, ale jam jest dobry - <niedobra>
świecące w nocy i oddzielające dzień od nocy. - <świecące w ciemnościach>?
Bowiem, niech jedna będzie żółta - <Niech jedna będzie>
-Bowiem coś tu pusto. - <Zaiste coś tu pusto>
a na niebie tak samo żywe, tylko, że latające! - wytnij drugi przecinek
Wtedy, pojawiły się ryby i ptaki(,) które były dobre.
posłuchały się. Od razu po słowie Bożym, zaczęły się rozmnażać. - powtórzenie : się/się
zwierzęta lądowe chodzące po ziemi, ale nie latające, ani pływające, bowiem tylko te chodzące! - jak lądowe, to wiadomo, że chodziły po ziemi, powtórzenie: chodzące/chodzące
Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył. Podobny do Boga był ten człowiek do Boga był podobny. - czemu powtarzasz?
Bóg zrobił dzień 7 dniem wolnym od tworzenia, i udał się do nieba(,) by odpocząć. - liczby piszemy słownie, wytnij przecinek

Dużo weny życzę, pozdrawiam,
Lilith
Humor lotów tak niskich, że w zasadzie, gdyby porównać go do ptaków, to tylko nieloty kiwi się nasuwają na myśl. Wykonanie - niechlujne. Zawartość merytoryczna... Y... Jaka zawartość?

Cios poniżej pasa i wszelkiej krytyki.
Jak już zostało napisane wcześniej - nic odkrywczego. Musiałam się wręcz zmuszać, aby dobrnąć do końca. Według mnie, zbyt mało własnego pomysły, a za wiele "zerżnięcia z Biblii." Poza tym:
Cytat: Niechaj woda, nie będzie mokra!
Przecinek zdaje się tu niepotrzebny
Cytat:Następnego dnia, Bóg spojrzał na ziemię i pomyślał:
-Bowiem coś tu pusto.
Raczej nie zapisuje się myśli od myślnika. Moim zdaniem, cudzysłów lepiej by się do tego nadał.
Pozdrawiam
Więcej własnego wkładu mam w "Adam i Ewa - Historia Prawdziwa" Smile