Via Appia - Forum

Pełna wersja: Kloszard
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Bardzo dobra forma, bardzo dobry przekaz, bardzo dobry wiersz.

Mocne.

Pozdrawiam.
Dziękuję za przychylne komentarze Smile Cieszę się, że wiersz do Was "mówi".
Prosty temat i wprost opisany, ale dobrze uchwycony i dobry stylistycznie. PozdrawiamSmile
Nie wiem, co mnie naszło, że czytam poezję, ale jak już czytam, to też napiszę wrażenia, a co!

Według mnie to jedno z najlepszych dzieł, z jakim spotkałem się na Inku. Wybaczcie bazarowe sformułowanie, ale ten wiersz chwyta za mordę i długo nie chce puścić. Niestety, sam łapię się na tym, że widząc takich ludzi odruchowo odwracam wzrok. Trafiłeś root. Pozdrawiam.
co za trafność wyrazu... przenika do głębi!
rewelacyjne!
Dzięki. Fiteł (Fitle? Jaka jest forma wołacza? Big Grin) - Tobie szczególnie za dobre słowo, bo wiem że poezja jest Ci obca. Uważam, że przesadzasz, nazywając ten kawałek "dziełem", a już na pewno "jednym z najlepszych".

Blush

A może jakaś krytyka zamiast tych superlatywów...?
poruszający i prawdziwy, dotyka bolesnego tematu
Bardzo mi się podoba.
Dziękuję, Bodzio. Cieszę się, że wiersz wzbudza emocje.
Smutne i poruszające, jako że wielu kloszardów żyje wśród nas i umiera każdego dnia.
Faktycznie, mocny i o czymś, a to się bardzo ceni. Jedynie wers "szczelnie owinięty w bezdomność" wydaje mi się jakiś taki... tani? Nie mam na to słowa. W każdym razie odbiega od reszty wiersza, niestety mocno w dół. Takie mam jakieś dziwne odczucie.

Ale poza tym jednym zdaniem - mi się to podoba.
Ten rodzaj poetyki, do której trudno się przyczepić: sensowny, bez manieryzmu, forma dostosowana do konkretnej treści. Taaak --- wiersz posiada treść i to bardzo konkretny przekaz :exclamation: Autor dokładnie wie, co chce powiedzieć i to mówi. 4,75 na 5 gwiazdek (ponieważ skala niedokładna, zaokrąglam do wszystkich 5 gwiazdek).
Dziękuję wszystkim za komentarze, to naprawdę miło, że ten typ poezji do Was przemawia i daje do myślenia. Znaczy - działa.
Trafiłam na wiersz, bo czytało go Google. Zainteresował mnie tytuł, więc postanowiłam wejść no i przeczytałam. Nie podziałał aż tak na moją wyobraźnie. Owszem, forma i dobór słów jest w porządku, ale utwór nie pozostawia na mnie aż takiego wrażenia, jak to miało miejsce u poprzedników. Natomiast pozostawił pewnego rodzaju refleksjęSmile

Ogólnie jest ok.
Mi jakoś nie przypadło do gustu. Nie przepadam za altruizmem i mówieniu o "tych parszywych czasach". Utwór fajny, zgrabnie podany, ale tematyka w ogóle do mnie nie trafia.
Dzięki za komentarze. Zach, w tym wierszu nie ma ani słowa o altruiźmie ani tych psrszywych czasach. Nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy, ale każdy interpretuje poezję na swój własny sposób Wink

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Stron: 1 2 3