Via Appia - Forum

Pełna wersja: Kolektyw artystyczny Polish InvadARTs zaprasza!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam. Chciałbym zaprezentować krótki reportaż video z niewielkiego festiwalu artystycznego, który zorganizowaliśmy wraz z kilkoma przyjaciółmi w Polskim Ośrodku w Leeds, w Wielkiej Brytanii. Zaprezentowali tam swoje prace młodzi polscy artyści mieszkający w Anglii. Przedstawiono wytwory wielu dziedzin sztuki, była fotografia, film i teledysk, poezja, grafika, makijaż artystyczny i body painting, biżuteria artystyczna, muzyka oraz obrazy. Całości dopełniały instalacje video i spontaniczny jam session (DJ+conga/djembe). Frekwencja dopisała, nawiązanych zostało dużo nowych znajomości i kolaboracji artystycznych. Zapraszam serdecznie do obejrzenia reportażu: TUTAJ. Do poczytania także artykuł w ogólnokrajowym tygodniku ukazującym się w UK - Polish Express, tutaj.
Ruszyły przygotowania do drugiej edycji wystawy Polish InvadARTs, która wstępnie jest zaplanowana na maj 2010. Tym razem będzie ona trwała dłużej niż jeden dzień, ponieważ mamy w planach również warsztaty artystyczne wszelakiej maści, więc będzie się działo.
Wystawa odbędzie się w Leeds, UK, w Polskim Ośrodku w Chapeltown.

Jeżeli mieszkasz w Wielkiej Brytanii i tworzysz cokolwiek (na dzień dzisiejszy mamy fotografię, poezję, prozę, grafiki, DJs, bębniarstwo, graffiti, body painting, makijaż artystyczny, biżuterię artystyczną), i chciałbyś się tym podzielić z nami i z innymi - chętnie powitamy Cię w naszym gronie. Napisz na polish.invadarts@gmail.com , podaj swoje dane kontaktowe i krótko opisz swoją działalność, a skontaktujemy się z Tobą!

Strona domowa InvadARTsów: www.myspace.com/polishinvadarts - tam będziemy podawać kolejne newsy związane z wystawą.
Zapraszam również do dołączenia do naszej grupy na Facebooku, tutaj:
http://www.facebook.com/group.php?gid=257168337231

::EDIT::

**HOT NEWS**
Fabryka pozytywnych emocji rozewrze podwoje 12.o6.2o1o w Polskim Ośrodku w Leeds. Zapraszamy serdecznie!
Chciałbym mieszkać w UK!Tongue
Polish InvadARTs z tego, jak opowiadasz o tym, trochę przypomina mój ukochany Slot Art Festival, więc musi być superBig Grin
Nigdy nie byłem na Slocie, więc nie wiem Smile
W dniu dzisiejszym nawiązaliśmy kolaborację z Detox Cru - grupą polskich artystów z Harrogate. Będzie farba! Portfolio grupy: http://www.flickr.com/photos/detoxcrew/
fajnie, fajnie
Otrzymaliśmy dziś potwierdzenie, że mamy miejsce na festiwalu muzycznym Beatherder! Szerzymy polską sztukę na Wyspach!

Więcej o festiwalu na http://www.beatherder.co.uk/

Beatherder to trzy dni intensywnej terapii muzycznej oraz - w nieco mniejszym stopniu - innych przejawów działalności artystycznej. W zeszłym roku zawitało tam 5000 osób - czyli raczej kameralnie. Mimo, że niewielki, Beatherder zajął jednak 9 miejsce w rankingu Timesa "The UK & Europe's 25 best summer festivals" (KLIK).
Ekipa Polish InvadARTs jedzie wystawić tam prace polskich artystów - to pierwszy raz, kiedy będziemy się prezentować na takim festiwalu!

W tym roku zagrają takie perełki jak Zion Train, Dan Le Sac Vs Scroobius Pip, Transglobal Underground, Dub Pistols Sound System czy Leftfield. Pełny lineup na w/w stronie.

A oto kilka notek z branżowych stron/czasopism:

'The reason I love it so much is because it's a completely back to basics festival. It's built upon the simple principles of having fun, having a dance, and escaping the corporate machine for one weekend' NME

'Beat Herder Festival looks like a medieval circus' VIRTUAL FESTIVALS

'Beat Herder is also the most heart-on-sleeve northern festival we’ve been to' DROWNED IN SOUND

'The onus is on the likeminded aspect – everyone is friendly, fact' CLASH

Zapraszamy serdecznie, festiwal odbędzie się w dniach 2-4 lipca, w The Ribble Valley, Lancashire w Wielkiej Brytanii.
Strona http://www.myspace.com/polishinvadarts jest zupdate'owana - mam przyjemność ogłosić, ze forum Inkaustus zostało oficjalnym patronem medialnym imprezy, obok takich gigantów, jak TVPLondyn czy londynek.net.

Zapraszam do lektury artykułu promującego wystawę, jak i do przeczytania krótkich notek o artystach Fabryki Pozytywnych Emocji.
I po wystawie! Polish InvadARTs / Fabryka Pozytywnych Emocji zakończyła się pełnym sukcesem. Na event przyszło ponad 200 osób i wszystko poszło zgodnie z planem. W kolejnym numerze Via Appia ukaże się artykuł opisujący wystawę, a na zachętę zapraszam do obejrzenia krótkiego reportażu zrobionego przez tvpl.tv
Kamerzysta grupy PI ukończył wstępne prace nad naszym własnym reportażem z wystawy, do obejrzenia tutaj: (ekhm, zwracam uwagę na patronów medialnych wymienionych na samym końcu... Forum Inkaustus jest wśród nich Smile )

Dodatkowo chciałem poinformować, ze PI wystawi część prac pokazanych w Fabryce Pozytywnych Emocji w Halifaxie/UK (wstępny termin: początek października) oraz w Kołobrzegu/PL (wstępny termin: początek listopada). W Kołobrzegu odbędzie się także wernisaż, na który już teraz serdecznie zapraszam.

Więcej informacji wkrótce.
Zdało by się być Smile. Jakiś reportaż do VA, ma się rozumieć, trzeba wystrugać Smile
Myślę, że a Roota w tej kwestii można liczyć Wink
W UK na 100%, ale pisałem o Kołobrzegu Tongue
Oglądam filmik i muszę powiedzieć, że zmontował to człowiek "z ręką". Bardzo pozytywne i pełne tajemniczości. Aż poczułem żal, że nie siedzę sobie w Leeds i nie byłem tam z Wami.
Stron: 1 2 3