Via Appia - Forum

Pełna wersja: Święta
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
coraz bliżej święta, wyczekujemy Bożego Narodzenia
gdy dobry duch będzie nam sprzyjał przy wigilijnym stole
wszystkie rzeczy nabiorą magicznego znaczenia
choinki, ozdóbki, bałwany ze śniegu zlepione

dwanaście potraw, źdźbła siana pod białym obrusem
dobra nowina niesiona śpiewem kolęd
Boże słowo, które oświeca nasze dusze
pielęgnowanie tradycji przekazywanych od pokoleń

niech w każdym domu zagoszczą święta
nie ich wystawność jest ważna przecież
jedynie serca bogactwa potrzeba, by wysławiać
w Betlejemskiej stajence narodzone dziecię

Konto usunięte

Nienawidzę świąt. Może dlatego nie trafił do mnie wiersz. Nie mogłam, nie mogę, nie będę mogła przeczytać go po raz drugi, ponieważ... To nie dla mnie. Nie łechtają mnie święta, Bóg, tradycja. Po ostatniej strofie, lodowatą wodą oblewa mnie Święty Mikołaj. Bo przecież idealnych świąt nigdy nie ma.

Sorry, nie zrażaj się.


Pozdrawiam, Duśka
Cóż, pierwsze, co pomyślałam po przeczytaniu wiersza to: "kurde, już chyba coś podobnego kiedyś czytałam".
No właśnie, takich wyczynów literackich mamy już tysiące, postaraj się o coś bardziej oryginalnego, to wtedy pogadamy.
Już lepiej napisać wiersz tłustym Gwiazdorze, co zjuchtał nam ciastka. Tongue
Ameryki nie odkryłeś. Szukaj dalej, nic innego nie mogę powiedzieć.
Według mnie wiersz zdecydowanie przegadany. W takiej formie to są zdania ustawione wers pod wersem. W poezji nie można tak, poezja ma ruszać. Wybacz, ale mnie nie poruszyłeś.
ale ci się dostało od Krytyków... Mam nadzieję, że to przeżyjesz. A wiersz czyta się dobrze, powiem, że aż za dobrze. Moje pierwsze skojarzenie - jakbym czytał lub oglądał pocztówkę wydaną z okazji świąt. Lukier, cukier, puder oraz źdźbło sianka. Czy to źle? Ależ nie, tylko chyba za bardzo przypomina reklamę w supermarkecie. Chociaż doskonale zdaję sobie sprawę, że twoje intencje były zupełnie inne. Reakcje na wiersz potwierdzają jedną z reguł obowiązujących - nikt nie chce być mamiony nawet "słodką propagandą", gdyż każdy z nas ma swoje doświadczenia życiowe, nie tylko a propos świąt.
Nie bierz tych słów tak bardzo do siebie, pisz szczerze, nawet jeśli obrazy z twojej poezji nie będą dla wszystkich miłe.


Czytaj, pisz i komentuj.


Pozdrawiam.