Via Appia - Forum

Pełna wersja: Pe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Piękne panie produkują pomadki
Poważni panowie produkują pistolety
Piersiaste pielęgniarki paradują podwórkami
Pryszczate podrostki piją piwo plując przemocą
Politycy pustoszą powierzchnię planety
Przyroda patrzy płacząc potokami
Pieniądz przyciąga pazernych
Papież pości
Prorocy piszą przepowiednie
Prawo pieści przestępców
Plastik pokrywa piękne połoniny
Pojazdy przejeżdżają pieszych
Pastwiska pustoszeją
Przyjaciele poodchodzili
Panuje pustka
Powszechne promocje powodują powódź pożądania
Półgodzinne pacierze przynoszą pewną przyjemność
Podłość powodem porachunków
Prawica prowokuje
Premier powiadamia
Prezydent pieprzy państwo
Płoną połacie prastarej puszczy
Panuje pozorny pokój
Pułkownicy poniżają podkomendnych

Popatrz
Pomyśl

Pędzimy przyspieszając po płaskiej pochyłej powierzchni
Przyszłość przeraża
Całkiem dobre. Znów to samo: brak interpunkcji. Tematyka jest ciekawa i za nią daję 2 dodatkowe punkty. Łącznie 7/10. To prawda, człowiek dąży do samozagłady.
W odniesieniu do interpunkcji - rzadko ją stosuję w swoich wierszach, jakoś tak się przyzwyczaiłem. Czasem jest to konieczne, ponieważ lubię bawić się słowem i np koniec jednego zdania jest zarówno początkiem kolejnego. Zależy od nastroju, ja mam tak, że jak mi coś z głowy wyłazi, to po prostu siadam i piszę jak mi z serducha leci. Później poprawiam ewentualnie, ale raczej rzadko i jeżeli już to pojedyncze słowa, żeby np. lepiej brzmiało. Jeżeli mam w głowie słowotok bez interpunkcji, to tak później wygląda mój wiersz. Jeżeli mam monolog to wstawiam kropki itd.
Osobiście uważam że poezja jest na tyle szeroka i można ją ugryźć od tak wielu stron, że interpunkcja nie powinna być kryterium oceny. W ogóle, kiedy publikuję swoje wiersze, to na ocenę nie zwracam w ogóle uwagi, bardziej na komentarz i uczucia, jakie mój wiersz wywołał. Jest tak dlatego, że poezja jest i zawsze będzie bardzo subiektywna w odbiorze, przez swoją naturę. Poezja jest emocjonalna, uczuciowa. Ocenić to można zadanie matematyczne. Poezję powinno się odbierać, a nie oceniać. Ale to moje skromne Smile Pozdrawiam!
Podoba mi się ogólny pomysł.
Kto by pomyślał, że używając wyrazów zaczynających się wyłącznie na tą samą literę można stworzyć ciekawy wiersz?
Bardzo dosadne przesłanie. Ludzie dążą do samozagłady, niekiedy nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
Pomysł jest rewelacyjny. Wszystkie słowa na P. I to naprawdę wszystko do siebie pasuje. Nawet ma pointę bardzo mądrą. Podoba mi się bardzo. Oryginalnie. Ale nie razi mnie brak interpunkcji, uważam, że wyszła Ci ta celowość. Chodzi o przesłanie, a nie intonację, którą stosować można przy wypowiadaniu na głos tego wiersza.

Tak więc: czad! ^^
Dzięki Wam Smile

A mnie tak średnio się podoba, ale nie mam czasu nad nim popracować
Pomysł piękny Big Grin
Zgrzytały mi niektóre wersy, ale sam pomysł i przesłanie to coś wartego odnotowania i warto się nad tym wierszem zatrzymać.
Mhm, mnie niektóre wersy też zgrzytają. Wiersz czeka w kolejce do przeróbki.

Dzięki za komentarz, Mes Smile
popatrzyłem, pomyślałem - porcja pierwszorzędnej poezji, panie Poeto.



Pozdrawiam.

łyżeczka

Podziwiam za Pomysł, Przesłanie i Potencjał Poety ;-)
Dzięki serdeczne. Wiecie co? Zdecydowana większość opinii i komentarzy, które otrzymałem do tego wiersza (nie tylko na Inku, ogólnie na różnych portalach) były "w stylu wiersza" czyli wszystko na pe Big Grin