Via Appia - Forum

Pełna wersja: rêve
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na wstępie witam wszystkich. I bez zbędnych słów - umieszczam tu swój pierwszy wiersz. Niezbyt aktualny, ale... od czegoś trzeba zacząć.

---------------------------------
Ja... takie małe mam marzenie
mieć cały świat na palca skinienie
Mieć każdą duszę, posiadać wiele,
w piekle i niebie,w sekcie, kościele
Mieć władzę, by zabić
mieć władzę, by wskrzesić
I w ludzkich sercach uczucia powiesić

Bieg krwi przyspieszać,
mową truć z lekka,
mieć serce z kamienia
a kamień - z serca.

Posiadać wiele, będąc niewielem
pięknym być śmieciem,
pięknym pozerem
Lecz umieć innych jak haszysz powalić
Jak ogień trawi, tak sobą palić
Być jak narkotyk, jak heroina
I niech to będzie świata ta wina,
że mnie stworzono,
Mnie- dziecię Boże
Niech łaska święta Wam dopomoże.
Niech świat aniołom wyskubie pióra
Niech w sercach Waszych zostanie ta dziura...
`Posiadać wiele, będąc niewielem`- będąc niewielem?


`Bieg krwi przyspieszać,
mową truć z lekka,
mieć serce z kamienia
a kamień - z serca.` - nie wiem, to było celowe zaburzenie rytmu, czy wyszło przypadkiem? Czym by nie było, ten fragmencik przypada mi do gustu najbardziej.
Tekst, rozumiem, że o osobistych marzeniach, ale przegadany strasznie, właściwie każda linijka to to samo, co poprzednia, ujęta jedynie w inne słowa.
Taka zgrabna wyliczanka. Spróbuj może... wlać w tekst więcej kunsztu i poddaj go obróbce. Z wierszyka, mógłby stać się nawet o połowe krótszym, ale wierszem.

Pozdrawiam serdecznie nową autorkę Smile
Ariadna.
witaj na Forum!


ciąć, ciąć, ciąć tekst. Myśli, słów i życzeń wystarczy na co najmniej dwa wiersze i to bardzo dobre. Pani Adź ma rację, spróbuj trochę jeszcze nad tym popracować. Ale... jestem pod wrażeniem tego potoku, poczekam spokojnie na twoje kolejne dzieła.


Pisz i komentuj.


Pozdrawiam.
Dziękuję za opinie, a do Pani Adź małe "ale", a propo tego, że jestem mężczyzną, więc wypadałoby napisać "autora" Wink

No dobrze. Jak ciąć to ciąć.
Przepraszam!
Wybacz to niedopatrzenie i gafę, obiecuję się poprawić ^^

ps. Bez `pań`.
Zgodzę się z poprzenduikami, wyszlo nieco za długo, ale za ten fragment "pięknym być śmieciem,
pięknym pozerem"
jestem ci w stanie wszystko wybaczyć^^

Btw, twój avatar jest jakoś związany z j-rockiem czy mi się tylko wydaje? Sorry za off top.
Dobrze, bez "Pań"

Tak, jak najbardziej, zagościła u mnie era zafascynowania j-rockiem i visual kei`em.
Również go słuchasz?
Znam parę kawałków, ale nie można mnie uznać za fankę... Siedzę trochę w środowisku mangowymi więc mniej-więcej kojarzę klimaty i stąd moje pytanie Smile
hah... rozumiem. Jakieś konwentowe wycieczki?
Z ostatnich 6ciu miesięcy niucon 2 i 3, japanicon i ecchicon (ten letni). A ty?
o. Byłem na japaniconie. Obecnie wybieram się na wanekon-wampircon (grudzień, Warszawa)
Ja raczej spasuję... Btw, proponuję przenieść się z tą pogawędką na SB Tongue