Via Appia - Forum

Pełna wersja: my tylko śnimy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
bez przesadyzmu, panowie i panie
może się zdawać, że w tej oto chwili świat cały upada i na głowie staje
nie przesadzajmy, my tylko śnimy
gdy silna wola opuszcza człowieka
my tylko śnimy, to się nam wydaje

bez przesadyzmu, panowie i panie
może się zdawać, że stado złych wilków pod nasze okna i do drzwi podchodzi
nie przesadzajmy, my tylko śnimy
gdy jasność myśli człowieka zawodzi
my tylko śnimy, to się nam wydaje

bez przesadyzmu, panowie i panie
może się zdawać, że kres już jest bliski, kiedy na wschodzie brak gwiazdy zarannej
nie przesadzajmy, my tylko śnimy
gdy upadamy i tracimy wiarę
my tylko śnimy, to się nam wydaje
Droga Autorko z całego serca Ci życzę, żebyś kiedyś nie obudziła się z ręką w nocniku, jeśli masz poglądy podobne do peela. Życie często w dość brutalny sposób potrafi nas obudzić Wink

Wiersz ciekawy, ale rewelacji nie ma. Mieszanina rymów i białego trochę zgrzyta. Trenuj, pisz i czytaj.
Fajny pomysł^^

Nano, a może coś więcej?//InF
Ładnym jest to, że umieściłaś w tekście powtarzające się konstrukcje. To buduje wrażenie dokładności w pracy twórczej.
Ale już to, o czym wspomniał Root ( mieszanie rymów z białym) burzy tą konstrukcję.
Lecz! Odnoszę wrażenie, że gdybyś trochę więcej popracowała nad tekstem, byłoby bardzo dobrze.
Zachęcam do pisania Wink

Pozdrawiam, Ariadna
dziękuję za komentarze, trenuję cały czas Wink
Mnie ta piorunująca mieszanina nie wadzi i zalecam dystans do komentarzy ekspertów od rymów.
Konstrukcja jest barokowa, rymy liche, ale całość oryginalna, więc za odejście od sztampy daję piątkę.
Dystans jak najbardziej zachowaj droga Autorko. Toć przyszedł pan Ekspert przez Wielkie, Ogromne, Podwójne Jot i Onże-to oznajmi wobec i wszem jedynie słuszną ocenę Twojej poezji, bowiem zna się jak Mało Kto... A grafomaństwo maluczkie jak zwykle potraktuje jęzorem z metra ciętym, coby nam forum nie zaśmiecało pseudopoezją, ni uwagi Jegoż niegodną, ni spojrzenia Wszechwiedzącego.
witaj na Forum!


jeden z bardziej optymistycznych utworów, jaki w życiu czytałem. Czytało się dobrze, bez zgrzytów, język ulicy jak najbardziej pasuje i jest używany konsekwentnie. Twój wybór, ale ok. Mam tylko nadzieję, że wiersz był pisany bez dopalaczy? Naprawdę brzmi zaskakująco optymistycznie.

PS. Właśnie zaczęło się coś dziać w Korei, zobaczymy panowie i panie!


Pisz i komentuj.


Pozdrawiam.
chyba przyjdzie mi szukać złotego środka
Ciekawie, jak na apel do "rodaków" Smile.

"bez przesadyzmu, panowie i panie" - prawie jak mantra, nawet się uśmiechnęłam.

Wiersz bez rewelacji, ale za to "z pomysłem".
pisany w czasie ostatniej sesji xD