Via Appia - Forum

Pełna wersja: Pochwała
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Rodzisz się w zwojach mózgu,
skaczesz po szarokomórkowej korze.
Grasz z myślami w klasy,
mamisz wzrok, przywołujesz zapachy,
milczenie przewrotnie słodkie
i smak słów gorzkich, herbat bez cukru.
Zostajesz mi w kąciku oka, spływasz po policzku.
Strzeżesz mojej pamięci, ostrą jesteś nauczycielką,
ale wdzięczna ci jestem,
o myśli smutna!
czyta się dobrze, myśli podwójnie, fajny wiersz. Podoba mi się temat utworu, bardzo rzadki. Jeśli chwalisz myślenie oraz proces twórczy, to jestem absolutnie na tak.


Pisz i komentuj.


Pozdrawiam.
Dzięki^^
może coś dodać? - o duszy? jako przeciwwaga
I jeszcze jedno: między przed - a ostatnim wersem zostawiłbym przerwę, światłem nazywanym. Pomysł jednak dobry!!!!
Podoba mi się. Wiersz nasycony metaforami. Znaleźć tyle odnośników do myśli, świetny pomysł.

Lubię Twoją poezję, Nano.
Dzięki Wielkie, Ero.
Pomyślę nad popracowaniem, Czytaczu^^
Niebagatelny wkład w diarystykę.
Niezły kawałek, ciekawy wręcz. Dobrze poprowadzony od początku do pointy. Inwersję zastosowałaś w dobrych miejscach, dobrze wpasowuje się w klimat wiersza, nie nadając mu sztucznego patosu. Osobiście wyrzuciłbym drugi wers oraz zaimek z siódmego.

Pozdrawiam.
Dziękuję^^
Plus ode mnie.
Podoba mi się, że nie starasz się nadmuchiwać swoich tekstów potoczkami słów. A mimo, że krótkie mają sens.

Buziaki, Adźka.
Dzięki^^
Cytat:Rodzisz się w zwojach mózgu,
skaczesz po szarokomórkowej korze.
Grasz z myślami w klasy,

Ten fragment bardzo mi się spodobał, może nie jego konstrukcja, ale ładna ceramika słowna.

Cytat:mamisz wzrok, przywołujesz zapachy,
- y-y wychodzi jakiś na siłę naciągnięty rym, który burzy rytm wiersza

Cytat:milczenie przewrotnie słodkie
i smak słów gorzkich, herbat bez cukru.

A tutaj wydaje mi się, że gubi się sens, z przekazu wiersz, choć krótki, staje się ciągniętą wyliczanką. Człowiek, gdy to czyta, myśli sobie - fajnie zaczęte, ale dwie, trzy linijki niżej przecież nic nowego nie ma.

Cytat:Zostajesz mi w kąciku oka, spływasz po policzku.
Strzeżesz mojej pamięci, ostrą jesteś nauczycielką,

Za długie! Radziłbym spróbować rozbić tekst, bo te długie wersy przy dwóch następnych, krótkich to ból zsyłają. Zauważ jeszcze kolejny, usilny rym: cukru, policzku. Trzeba się zdecydować - czy wiersz jest bez rymów, czy jednak z. Bo to wygląda jakbyś do muzyki klasycznej na dziesięć sekund w minutowych odstępach dawała jakiś fragment utworu z gatunku hip-hop.
Cytat:ale wdzięczna ci jestem,
o myśli smutna!
o myśli smutna! - trochę patetyczne, nawet nie trochę, kole ten wołacz, imho. Może bez 'o' i wykrzyknika wyjdzie lepiej. Pokombinuj tutaj, nie ma sensu psuć dobrego pomysłu.

Pozdrawiam
Arche
Dzięki, popracuję nad tym.