Via Appia - Forum

Pełna wersja: Pieśń narodzin
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Krótka miniaturka. Nawiązanie do teorii strun oraz hipotezy, według której w momencie powstania wszechświat był wypełniony niezwykle gorącą cieczą.



,,Ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód,
a Duch Boży unosił się nad wodami''
Księga Rodzaju


Słowo...

Wybuch...

Pobudzone mocą Jego słowa, wibrujące struny zagrały melodię narodzin. W jednej chwili niezliczone ilości prazupy z głośnym hukiem zalały Pustkę. Euforia, która ogarnęła Go w tym momencie była nieporównywalna z niczym innym. Przybrawszy postać mitycznego Lewiatana, poruszał się w niezwykle gorącej, idealnie płynnej masie, napawając się Dziełem Stworzenia. Pieśń Genesis rozniosła się w świeżo powstałym wszechświecie. Akt powstania stał się faktem. Delektując się swoją kreacją, rozmyślał o istotach, które w przyszłości wypełnią Uniwersum, a gdy w końcu staną się świadome zaczną stawiać pytania o sens Jego dzieła. Ośmionodzy Krhianie z Kull, skrzydlaci Wargowie z Warph, dwunożni, niemal bezwłosi ludzie z Ziemi jak i miliardy innych istot miały wkrótce, zgodnie z Jego wolą wypełnić dźwiękiem życia wszechświat. Wierzył, że z ich pomocą lepiej zrozumie samego siebie. Jednakże to inna myśl sprawiała mu najwięcej radości.

W końcu przestanie być samotny...

Konto usunięte

Cytat:idealnie płynnej masie napawając się Dziełem Stworzenia

Przecinek po "masie".

Cytat:Ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód,
a Duch Boży unosił się nad wodami

Zastosowałabym cudzysłów.


Więcej grzechów nie pamiętam ;]

Tekst krótki, więc nie bardzo wiem, co mam powiedzieć. W sumie, chyba mi się podoba. Chyba, bo nie potrafię tak do końca się określić. Napisane dobrze, z tego co widzę, chociaż wolałabym, żeby było troszkę dłuższe ;]
No nic, fakt faktem, chcę przeczytać więcej Twoich prac ;]

Pozdrawiam, Duś
Cytat: Pobudzone mocą Jego słowa, wibrujące struny zagrały melodię narodzin.
a nie czasem przecinek po "struny"? Tak mi jakoś się zdo, ale przecież mogę się mylić.

Cytat: napawając się Dziełem Stworzenia.
(podwójna spacja)

Cytat:a gdy w końcu staną się świadome(przecinek) zaczną stawiać pytania o sens Jego dzieła. Ośmionodzy Krhianie z Kull, skrzydlaci Wargowie z Warph, dwunożni, niemal bezwłosi ludzie z Ziemi jak i miliardy innych istot miały wkrótce, zgodnie z Jego wolą(przecinek) wypełnić dźwiękiem życia wszechświat.



Pomysłowe, to ostatnie zdanie zwłaszcza. Choć zgadzam się z Duś - ładnie by to było, gdyby to to wydłużyć.
ha! całkiem niezła ta "short story"! nietypowa, ale puentę ma - i to jaką! zaintrygowałaś/eś mnie... pozdrawiam Bart