Via Appia - Forum

Pełna wersja: Łzawka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Krople lodu
Zawarte
W erekcji wspomnień
Połączonych uściskiem
Dni naznaczonych
Rozpaczą

Toczą się
Korytami smutku
Na twarzy wyrzeźbionej
Maską skrzywdzenia
Nakrytej
W zastygłej formie

Nim spadną
Zasmakują jeszcze
W rozwartych ustach
I wraz z ciszą zakrzyczą
O niemej krzywdzie
Ukrytej w sercu
człowieka
Arche, wyjątkowy wiersz. Porywa i porusza każdą strunę mojego małego serducha ;p Cudownie.


Pozdrawiam,
Sol
Naprawdę, krzywdę możemy wyrządzać na milion sposobów. Genialnie wręcz opisałeś płacz (jeżeli dobrze to zinterpretowałem). Te łzy spływające po policzkach bardzo mnie poruszyły. Aż chce mi się czytać Twój wiersz coraz to wolniej, i wolniej. Pozdrawiam.
Płomień

łyżeczka

Najbardziej przemawiający do mnie wiersz na tym forum.
Szczena mi opadła...
Genialny!!!!
Już odpisywałem, ale nagle coś mnie wzięło i odświeżyłem stronę, by zobaczyć to co napisała Łyżeczka.

A to jest najmilszy komentarz jaki dostałem na tym forum Smile

Dziękuję. Cieszę się, że wiersz przemawia.

Płomieniu, tak, jak najbardziej chodziło mi o płacz.

Dziwi mnie jednak to, że nikt nie zastanawiał się nad znaczeniem słowa - Łzawka - w tytule Smile

Konto usunięte

Mnie "Łzawka" skojarzyła się z "mżawką". Dlaczego? Nie mam pojęcia. Może to skojarzenie błędne, jednak własne.

Co do samego wiersza... Wiesz, to już kolejny, który czytam w ostatnim czasie. Zastanawiam się tylko, czy to, co przeżyłeś to autentyczne Twoje przeżycia. Jeśli tak - współczuję, a zarazem podziwiam. Zbyt wiele przejść to straszna... W sumie nie wiem jak to nazwać. Udręka? Może tak.

Cytat:Toczą się
Korytami smutku
Na twarzy wyrzeźbionej
Maską skrzywdzenia
Nakrytej
W zastygłej formie

Z całego wiersza chyba to najbardziej do mnie przemawia. Mimo, że całkowicie się z nim utożsamiam, nie mogłabym przejść obojętnie obok właśnie tej zwrotki. Maska to coś, co towarzyszy mi non stop, ukrywając to, czego nie chcę, aby inni zobaczyli. I chyba większość ludzi tak ma. Wiesz, zastygła maska to najgorsze, co człowiekowi zdarzyć się może. Bo po pewnym czasie sam może zapomnieć jak wyglądał bez niej. Wtedy osoby trzecie, poproszone o to, muszą przypominać. Przywoływać wspomnienia, które już dawno uległy zatraceniu.

To tyle ode mnie.

pozdrawiam, Duś
To ciekawe, ale czy sądzisz, Duś, że mógłbym to sobie wszystko wykoncypować?
Oczywiście nie sądźcie automatycznie, że jestem jakąś zwichniętą emocjonalnie jednostką. Ja się cieszę życiem, inaczej nawet by mi się poezji nie chciało pisać Smile O ile to jest poezja - to do waszej oceny.

Cytat:Wiesz, zastygła maska to najgorsze, co człowiekowi zdarzyć się może.

Wiem. Właściwie rzecz biorąc, zastygła maska to taka, która często przylega do nas na całe życie - niestety. Dlatego to wręcz przekleństwo, ba jakaś klątwa, która sprawia, że człowiek stojąc przed lustrem, może zapytać - kim jesteś?

Pozdrawiam
Arche
Bardzo dobry wiersz, nic dodać nic ująćSmile Znam tego człowieka. Czasem u każdego wychodzi, chwile pobędzie i znikaSmile Ładnie napisany portretSmile

PozdrawiamSmile
Tytuł kojarzy mi się z łyżwą i ślizgawką... Utwierdza mnie w tym ta strofka:
Krople lodu
Zawarte
W erekcji wspomnień
Połączonych uściskiem
Dni naznaczonych
Rozpaczą


Wiersz bardzo dobry, widać oczywistą różnicę pomiędzy tym utworem a "Nieśmiertelnym"...
Rozwijasz się Archaniele w dobrą stronę, sprawiasz, że chce się czytać więcej Wink

Pozdrawiam, Zuzia.
łzy to tylko efekt uboczny, dla mnie najważniejsze w wierszu są "dni naznaczone rozpaczą". Czytam z uwagą, to dobry wiersz, bardzo przejmujący. Brak mi w nim jedynie "lekkiej ogłady", żeby nie był w bezpośrednim odbiorze tak demoniczny. Te demony powinny zaatakować po lekturze utworu.


Pozdrawiam.
Cieszę się, że się spodobał i trafił. Niestety jestem nieco pesymistyczną duszą jeżeli chodzi o kontakty międzyludzkie, może dlatego te demony tak Cię ugryzły, Szachu Smile

W każdym razie postaram się zastosować, nieco ujarzmić te całe przeżycia i dać nieco swobody czytelnikowi.

Zuziu, no jeżeli zauważyłaś różnicę, to poprawiłaś mi humor Smile

Pozdrawiam
Arche