Via Appia - Forum

Pełna wersja: Do Złego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To tak tylko na próbę wrzucam. Wierszyk stary . Baaaardzo starySmile

Do Złego

O duszogubie! Dlaczego ciągle nękasz mnie?
Daremnie czekasz z tego chluby
co robisz innym.

Gdy każdą kroplę mojej duszy,
odsączasz z życia, strącasz w dół
rzeką nicości płynąc muszę,
gdzie pali roztopiony ból,

ja zagubiona pytam ciebie:
"Na czym polega życia sens?"
a ty odgryzasz smakowity- ten życia kęs.

Mój życia kęs!!!

I tuż przed pójściem w lichą wieczność,
ja smieje się do słodkich łez,
bo ciebie dusi doskonały,
z różowym lukrem życia kęs.
DUSZOGUBIE! Hahahaha~! xD No genialne, kobieto, takie rubaszne i wql Big Grin

Mam taką drobną sugestię, w drugim wersie drugiej strofy zagubiło się "s". 'Strącasz' byłoby chyba lepsze, w końcu te krople spadają/.

Tak patrzę, że i pointa nie jest zła. Wierszyk mimo wszystko taki lekki, jakby wszystkie kłopoty opisywane w wersach można było strzepać z siebie jak zwykłe pyłki. Podoba mi się, choć wybitny nie jest. Ale ten 'duszogub'... xD
Dziękuje za przeczytanie i zdrową krytykęBig Grin Nie byłam pewna czy jest takie słowo w jezyku polskim jak "duszogub", ale akurat podpasowało Smile dzięki za opinie Donnie
(25-09-2010, 11:59)Natalia***Specto napisał(a): [ -> ]Dlaczego ciągle nękasz mnie?
Trochę to zbyt patetyczne, razi mnie to. Przynajmniej mnie.
(25-09-2010, 11:59)Natalia***Specto napisał(a): [ -> ]Daremnie czekasz z tego chluby
co robisz innym.
Tu straciłaś chyba tempo. Tak mi się wydaje.
(25-09-2010, 11:59)Natalia***Specto napisał(a): [ -> ]Gdy kazdą kroplę mojej duszy,
odsączasz z życia, strącasz w dół
rzeką nicości płynąc muszę,
gdzie pali roztopiony ból,
Moim zdaniem to najlepsza zwrotka Smile
(25-09-2010, 11:59)Natalia***Specto napisał(a): [ -> ]"Na czym polega życia sens?"
a ty odgryzasz smakowity- ten życia kęs.
Tu znowu stracone tempo, chyba.
(25-09-2010, 11:59)Natalia***Specto napisał(a): [ -> ]Mój zycia kęs!!!
To bym wyrzucił.

Ogółem wiersz do mnie nie trafił, nie kopnął mnie w zadek, i nie nalał wody do oczu Tongue Po prostu, taki sobie wierszyk. Dodam jeszcze, że mam nadzieję, że będziesz pisać dalej, droga Natalio. Smile
Pozdrawiam, Płomienisty Tongue
'Gdy kazdą kroplę mojej duszy' literówka 'kaŻdą'

A tak poza tym zgadam się z Płomienistym (;-))))

Czekam dalszych odsłon :-)

Namaste, El Tigre
Dziękuje za tak dokładną analize PłomyczkuBig Grin o to mi wlasnie chodziło. Potrzebowałam, by ktoś rozlożył moje bazgroły na części pierwsze i wskazał palcem gdzie jest kicz. Zdecydowanie preferuje czytanie od pisania, ale zobacze co da się zrobić.

Tobie też Tygrysie dziękiSmile poprawiłam
Duszogub... to słowo chyba sama wymyśliłaś, a wyszło Ci to bardzo dobrze Smile. Fajnie brzmi Smile. Wierszyk jest lekki i wesoły, choć pewnie o przesłaniu mało radosnym Smile. Dobre na rozpoczącie dnia Smile.
Wydawało mi się ,że znam takie slówko. Może z ukraińskiego...? nie wiem. Zaraz sprawdzę.
душогуб ч. - zbój, morderca

Jednak jest takie slowo. Zapożyczenie mi wyszłoSmile