Via Appia - Forum

Pełna wersja: Osiem żyć
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Palę papierosy
i czytam gazetę

Czternastolatek
chciał zatrzymać pociąg
i zginął pod jego kołami
wierzył
że ma w tej grze
jeszcze osiem żyć

a poniżej

Sprzedam niedrogo
ekologiczne kamienie
które nigdy nie idą
na dno
Świetne! Czysta poezja życia.
Jestem zauroczona. Nic dodać, nic ująć.
Klimat tak jasny i przyjemny że aż sobie przeczytam drugi raz Twój wiersz Smile
Świetne. Bardzo lubię taką prostą, acz dosadną poezję, która zmusza do zatrzymania się na chwilę i przemyślenia paru spraw. Po raz kolejny udowadniasz, że jesteś bardzo dobrym poetą, Szachu. Wędruje sobie do ulubionych.
Cóż... Tragedie są, gry komputerowe też - nic się nie da z tym zrobić, w zasadzie.
Ja bym nie palił czytając gazetę, to niebezpieczne - grozi pożarem ;-) (jeśli już nie da się nie palić)
Na koniec dodam, że bardzo podoba mi się ostatnia część. Nie wiem, skąd ten pomysł, ale świetny :-))
Namaste, Tygerski
Donnie, rootsrat, tygerski,


dzięki za komentarze.


PS. root, wielkie dzięki, ale poezją zajmuję się od najwyżej 3 miesięcy.

PS. tygerski, pomysł oczywiście z głowy. A palić i czytać jednocześnie, to nie sztuka.


Pozdrawiam.
Poważnie? Niektóre Twoje wiersze są na poziomie, który świadczy zgoła o czymś zupełnie przeciwnym... Smile Gratuluję talentu w takim razie.
hmmm... wielce interesujący punkt widzenia i pisania zarazem... z przyjemnością poczytam więcej Twych płodów Smile

pozdro,
GH
Podoba mi się bardzo Twój wiersz, ale... gdyby człowiek aż tak się 'asekurował', nie byłoby mowy o spontaniczności Wink


Pozdrawiam,
Sol Smile
Hmm, jeszcze mi się nie zdarzyło czytać anonsu, który jednocześnie będzie świetną pointa wiersza. Gratuluję pomysłu. Bardzo dobry wiersz.
Gwidon Hefid, Sol_Angelica, Kheira,


dzięki za komentarze.


PS. Sol_Angelica, "asekurował"? - tego nie rozumiem.



Pozdrawiam.
Szach, 'asekurował' znaczy w tym kontekście tylko tyle, że czasem warto spontanicznie podejmować jakieś decyzje, nawet jeśli chłopiec nie przeżył - starał się. Chciał zatrzymać pociąg.

Ogłoszenie, które zamieściłeś (nie twierdzę, że odnosi się do Twojej osoby), było przemyślane, jako że powstał wiersz, który niezmiernie mi się podoba.

To tyle Smile

Pozdrawiam,
Sol Smile
Sol_Angelica,


dzięki za wyjaśnienie, ok.



Pozdrawiam.
Jeden z moich ulubionych wierszy.

Polecam.
Wiersz ,który trzeba przeczytać dwa razy. Zdecydowanie. Najbardziej spodobało mi się zakończenie ,które przedstawiało że w gazecie czytając o wypadkach i innych tragicznych rzeczach znajdujemy rzeczy prawie nic nie wartościowe a jednak oryginalne. Oczywista, napisałam to z dużym realizmem na to patrząc ale same przesłanie zrobiło na mnie wrażenie.
Gratuluję pomysłu!Smile
Witam,
Jestem zachwycona. Kolejny świety tekst na forum- brawo
Stron: 1 2