Via Appia - Forum

Pełna wersja: Stoję ponad wami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stoję, ponad wami,
Obserwuję świat,
Szklanymi oczami,
Widzę dym i światła,
Samotnie wędrujące,
Pustymi ulicami.

Stoję, ponad wami,
Nasłuchuję dźwięków,
pomiędzy wersami,
słyszę szum i krzyk,
samotnie wędrujące,
ciemnymi alejami.

Stoję, ponad wami,
Nasłuchując obserwuję,
Wszystkie zmiany,
Wyraźnie widzę i słyszę,
Samotnie wędrujących,
Z martwymi duszami.
Nie trafia do mnie ta rymowana metafizyka. Szczerze.
Namaste, Tygerski
Do mnie też nie za bardzo, muszę przyznać, choć znalazłem coś dla siebie:

Cytat:Nasłuchuję dźwięków / pomiędzy wersami
Mniam!

Spodobały mi się też niektóre metafory. Zupełnie nie trafiły do mnie za to rymy. Częstochowa, aż w oczy gryzie (z jednym wyjątkiem wami/zmmiany/duszami) - mnie takie rymy od razu nasuwają słowo "wierszyk", a nie "wiersz", niezależnie od treści. Smile Co do niej: nie za bardzo kumam, kim jest peel... Całość sugeruje trochę, że Bogiem, tudzież innym Allachem. Ale te "szklane oczy" totalnie zbiły mnie z tropu... Sorry Dżordż, nie kupuję tego.

Forma: Wreszcie ktoś na tym forum rzucił innymi rymami niż abab / aabb, uff, chwała Ci za to (co do jakości tych rymów jednak, patrz wyżej Smile). Nie spodobał mi się za to motyw z powtarzaniem pierwszego i parafrazowaniem dwóch ostatnich wersów każdej strofy, nie trafiłeś do mnie.

Ogólnie jestem na nie - wiersz mnie nie poruszył, anie do mnie nie przemówił.

Pozdrawiam,
-rr-
Podobają mi się metafory, to muszę przyznać. Co do treści: wydźwięk Twojego utworu jest taki jakiś negatywny, przez co nie umiem się zachwycać tym wierszem. Może przy innych Twoich tekstach przystanę na dłużej i westchnę z wrażenia? To się okaże Wink

Pozdrawiam,
Zapętlona Smile
Wiersz to jest obraz mnie stojącego na balkonie i palącego papierosa. Mieszkam na dziesiątym piętrze więc wyżej się nie da Smile A "szklane oczy" to lornetka, kolego.

Rymy częstochowskie używam często w tak zwanych właśnie wierszykach, bo przecież nie tylko wiersze trzeba pisać Smile
Zgodzę się z przedmówcami: jak to, peel stoi ponad wszystkimi? Bóg? A może osóbka ze zbyt wybujałym ego?
Z tym wyjaśnieniem, Portfolio, wiersz nabrał trochę sensu ;-) thx
Namaste, Tygerski
(09-09-2010, 15:21)dwakroki napisał(a): [ -> ]Zgodzę się z przedmówcami: jak to, peel stoi ponad wszystkimi? Bóg? A może osóbka ze zbyt wybujałym ego?

Wystarczy, ciut wyżej spojrzeć i masz wyjaśnienie.
(09-09-2010, 12:31)Portfolio napisał(a): [ -> ]Wiersz to jest obraz mnie stojącego na balkonie i palącego papierosa. Mieszkam na dziesiątym piętrze więc wyżej się nie da Smile A "szklane oczy" to lornetka, kolego.

Rymy częstochowskie używam często w tak zwanych właśnie wierszykach, bo przecież nie tylko wiersze trzeba pisać Smile

Portfolio, niestety z wiersza to nie wynika, zupełnie. A chyba nie chcesz do każdego swojego utworu dołączać karteczki z interpretacją? A "szklane oczy", "kolego", to wcale nie jest takie widoczne, jak Ci się wydaje. "Kolego".

Poza tym wierszyki są raczej utworami o banalnej treści, a nie wywodami egzystencjalnymi...
I ja chciałem to ze sobą połączyć Smile

Karteczki nie dołączę ale też nie napiszę

Stoję na balkonie i palę papierosa
A tam gdzieś na dole
Ktoś od kogoś dostał w nosa.

Bo nie lubię operować dosłownością.
Nie napisałbym tego dosadniej, Root :-)
Namaste, Tygerski