Via Appia - Forum

Pełna wersja: Szalony
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Człowieku...

Ten tekst mnie zniszczył. Chylę czoła przed kunsztem językowym i współczuję chorej wyobraźni.

Pozdrawiam
Cytat:Wąskie chodniki już prawie nie istnieją. Pokryte przez nieusuwaną od lat trawę i chwasty, zniknęły już niemal całkowicie ze świadomości mieszkańców.
Usunąłbym drugie.

Cytat:Kiedy szumią drażnione nocnym wiatrem, ma się wrażenie, jakby krzyczały.
Ciężko mi to sobie wyobrazić, bardziej kojarzy mi się z szeptem.

Cytat:Przybyszewskiego wracał do domu młody, dziewiętnastoletni mężczyzna. Dawid.
Sugestia:
Przybyszewskiego wracał do domu dziewiętnastoletni Dawid.

Cytat:Wydostające się spod niego długie blond włosy opadały na twarz.
Podkreślenie - na mój gust zbędne, zaburza płynność.

Cytat:Stanąwszy przed drzwiami wejściowymi, wyjął z kieszeni klucz. Drzwi miały wprawdzie dwa zamki,
Stanąwszy przed wejściem, wyjął...

Cytat:Na żyrandolu nie wisiał obdarty ze skóry kot, ściskający zębami żarówkę.
Podobają mi się te pokręcone opisy, ale ten z kotem i żyrandolem szczególnie. Smile

Cytat:Wpatrywał się w nie długo, a Dawid w niego, obserwując reakcję.
Trochę razi.
Wpatrywał się w obraz...

Cytat:- Stary, wybacz, że przerywam ci sjestę, ale jest sprawa nie cierpiąca zwłoki.
Razem.

Cytat:Jedno jego z cienkich, błoniastych skrzydeł koloru brunatnego przebijał hak zainstalowany na czymś, co przypominało szubienicę.
Coś poprzestawiane w szyku.

Cytat:Miejsce, gdzie w sobotnie noce resory aut wystawiane były na próbę
Dobre.

Cytat:Mściwy jest bowiem w głębi umysłu każdy, jednak mało kto godzi się ze swoją ludzką naturą na tyle, by być tego świadomym, lub mieć odwagę to przyznać.
Bez przecinka przed "lub".

Cytat:Deszcz atakował szybę z wielką siłą.
Dziwnie brzmi.

Cytat:Zamiast towarzystwa swojej nowej, podebranej byłemu już kumplowi dziewczyny, zadowolić się musiał grą komputerową.
Zauważam w Twoich tekstach taką manierę dodawania słówka "już". Nie przesadzałbym z tym zanadto. Wink

Cytat:- Zjedz mnie – wyszeptała niemal niesłyszalnym głosem.
Ooo... to jest mocne! Big Grin

Cytat:Siedziała tak pod ścianą trzęsąc się i czekała na to, co się stanie.
Przecinek przed "trzęsąc".
Pogrubienie wywaliłbym.

Cytat:Poczuła na sobie śliską, wilgotną rękę.
Nastrój mogłoby podnieść użycie słowa - 'rączkę'.

Cytat:Zjawił się dopiero, kiedy składano już ciało do grobowca.
Wspominałem o tym wyżej. No i zauważ, że masz w tym zdaniu słówko "dopiero", więc tym bardziej "już" jest niepotrzebne.

Cytat:Tak, był szalony i był z tego dumny.
Fajne podsumowanie.


Tutaj nie ma tak wiele akcji, ale podoba mi się nastrój tekstu. Uliczka nocą, niepokojące cienie, a w kluczowych momentach burza. To jest klimatyczne. No i te pokręcone wizje - naprawdę niezłe. Smile

Bohaterowie nakreśleni są okej. Główny nieco bardziej niż Karol i Edyta, ale chyba tak powinno być.

Spodobał mi się moment, kiedy Dawid malował nowy bar. Spodziewałem się takiej historii a'la - Mroczny Michał Anioł. Pociągnąłbym trochę ten wątek. Czy Dawid namalował coś specjalnego na ostatniej, pustej ścianie? Jako czytelnik jestem tego bardzo ciekaw i nieco zawiodłem się, że nie wyjaśniłeś tego. Pomyślałbym, by umieścić zakończenie tej malarskiej historii w finale, bo dość mocno to podkreślałeś na początku, a potem jakbyś o tym zapomniał.

Dobry tekst. Inspirujący. W tych schizofrenicznych opisach można znaleźć sporo ciekawych obrazków. Masz wyobraźnię!

Subiektywnie - "Radio Agonia" spodobało mi się bardziej. Co nie znaczy, że "Szalony" jest słabym tekstem, bo jest dobry. Spisuje się jako horror. Wciąga czytelnika w swój nastrój.

Pozdrawiam!
Wow...
Było mi podczas czytania niedobrze, ale o to chodziłoBig Grin
Masa opisów, wszystkie dobre, celne i plastyczne. Oddają malarską duszę bohatera, bardzo wizualne opowiadanie. Od pierwszego momentu trzyma mocno w napięciu. Wartka akcja, ale rozkręca się w idealnym tempie, nie tracąc, a wręcz przybierając na ostrych wizjach.
Podobają mi się nawiązania do rzeczywistości, ożywiają świat.
Jest też w sumie trochę humoru, w końcu społeczeństwo właśnie tak widzi artystówBig Grin

Najlepsza Twoja rzecz, jaką czytałem. Zakręcone opisy, dobra długość, wbija się w umysł i straszy.
Szkoda tylko kotkaSad

Masz bogatą wyobraźnięSmile

Cytat:Śnią ci się takie dziwactwa, czy jak?
Tongue


Dzięki, bardzo się cieszę, że ten tekst przypadł Ci do gustu! Ciągle eksperymentuję, ale skoro mówisz, że ten tekst jest najlepszy, to może powinienem o horrorze myśleć właśnie w taki sposób, jak myślałem pisząc to opowiadanie.

Moja wyobraźnia dziękuje za komplement Tongue Jakkolwiek niepokojąco to zabrzmi, "Szalony" jest w niewielkim stopniu autobiograficzny Tongue Początek to moja wizja okolicy rodzinnego domu podczas, gdy wlokłem się w nocy do domu... Tongue
Ma to, co najbardziej cenię w horrorze - klimat, niesamowite rzeczy (tzn. powstałe z naprawdę wielkiej wyobraźni), wciąga i jest dobrze napisane.
Nie mam nic przeciw chorym jazdom, jeśli są...nie wiem, jak to opisać...dobrze wkomponowane i reszta przytłacza charakterystyczną atmosferą. Jak u Barkera, Undying to klimatyczna historia o nawiedzonym domu, tylko skąpana we krwi, a Hellraiser - spotkanie z Nieznanym, zresztą to jeden z moich ulubionych horrorów, jest thriller, zła miłość...
Czyli klasyczne motywy filtrowane przez podgatunek...
Omen też ma mocne sceny, ale przede wszystkim klimat i zamykanie widza w coraz bardziej szalonym świecie. To samo z Silent Hillami itd.
No i Tobie udało się to w Szalonym.

Chętnie przeczytałbym kolejne opowiadania w tym stylu, to jest totalnie świetneBig Grin

Nigdy tak nie myślałem o swojej okolicy, za bardzo bym się potem bał tego, co sam wymyślę xD
Choć zazdroszczę, każde odwiedzone przez Ciebie miejsce może być inspiracją do napisania czegoś nowegoSmile
Porównanie do Barkera to chyba największy komplement, jaki mogłeś mi powiedzieć! Smile
Dodajesz mi otuchy i mobilizacji, wielkie dzięki!
Okolica mojego rodzinnego domu zawsze wydawała mi się klimatyczna, nocą jest bardzo tajemnicza. Tęsknię za tym miejscem. No i fajnie jest oddać taki jakby hołd rodzinnym stronom Smile
Stron: 1 2