Via Appia - Forum

Pełna wersja: Jesień.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przyszła jesień, kobieta melancholia
wkradła się jak kot w życie.
Nie, nie w przyrodę, trawy, liście,
usiadła naprzeciw mnie, przy stole.
Złota i łagodna-
z leniwie wygiętymi wargami
w ospałe niedomówienia.
Patrzy sennymi oczami,
błyskającymi pretensją.
Unosząc dłoń wymusza
łzy w ducha głębi.

Przyszła do mnie jesień-
wątła, słaba i niestabilna.
Delikatna i oschła, mimo płaczu.

Siedzi naprzeciw mnie
wymownie milcząc,
żyje śmiercią,
kocha toksycznymi
uczuciami,
płacze radosnymi chwilami.

Jest dziwnie obca,
chociaż doskonale ją znam,
jak odbicie w lustrze.
Patrzy, a ja piszę.
Drżą mi ręce, paznokcie
skrobią o kartkę.
Mówi do mnie złe rzeczy
Jedna linijka - łyk kawy.
Gorzkiej.
Smakuje nią nawet kawa.
Papieros- dym wyciąga
ze mnie chęć działania.

Po dniach wspólnego
milczenia przy stole
odezwała się niemrawo,
bez pośpiechu :
`Witaj, jestem depresja.`
Qrde, że ja nie umiem komentować poezji!
To kolejny Twój wiersz, który bardzo mi się podoba.
Taki subtelny i ciepły...
Dla mnie super!
Teraz mam przez Ciebie dylemat: edytować nominację w kategorii Poezja, czy nie? Co mi się bardziej podoba: "Jesień" czy "Literatura"?
Brawo, piękne!
Dziękuję.
Takie słowa tylko zagrzewają mnie do dalszej pracy.
O kurde. Smile Nietypowy wspaniały wiersz. Bardzo, ale to bardzo ciekawy Big Grin podobał mi się Smile Naprawdę cieszę się że będziemy mieli kogoś takiego jak Ty w Gildii.
Swietne ujecie istoty Jesieni. Szczegolnie podobala mi sie koncowka, aczkolwiek mi jesien wcale nie kojarzy sie z depresja, a z przyplywem weny Smile

Tylko to mi jakos srednio pasuje:
Cytat:Siedzi naprzeciw mnie
wymownie milcząc,
żyje śmiercią,
kocha toksycznymi
uczuciami,
płacze radosnymi chwilami.
Ale ja sie na poezji nie znam, wiec moge tylko mowic, co mi sie podoba jako czytelnikowi :p
Tak wiec raczej sluchaj Kalesona, o :d
wygląda na to że skoro przeczytałem to moja kolej na ocenę Smile
podoba mi się Smile i to bardzo Smile

"Siedzi naprzeciw mnie
wymownie milcząc,
żyje śmiercią,
kocha toksycznymi
uczuciami,
płacze radosnymi chwilami."

chyba najpiękniejszy kawałek. Wielu ludziom jesień kojarzy się właśnie z depresją, melancholią, a ja myślę że to taki czas i pora która skłania nas do refleksji, o smutnych rzeczach i o tych radosnych też.

Świetnie, trzymając się skali daję 10+/10 Smile

P.S. Czekam na kolejne wiersze Smile
Kocham jesień- najbardziej tą jej część, gdy miesza się z odchodzącym latem, a więc promienną, ciepłą i kolorową. Ale gdy nadchodzą szare, smutne, deszczowe dni, gdy po letnich dniach nadchodzą szare, długie godzinny bez słońca (tzw, przesilenie) smutek czesto im towarzyszy. Wiersz podoba się bardzoSmile zwłaszcza zaskakujące zakończenie- lubie takieSmile pozdrawiam ciepło
Ja znam po prostu tą ` jesień nastrojów` z własnego doświadczenia. Tekst pisałam pod natchnieniem chwili, jakiegoś kolejnego spadku nastroju bez leków. Nie ukrywam, jestem chora i dla mnie to zawsze będzie jesień. Cieszę się, że podoba się coś, co naprawdę jest kawałkiem moich emocji, moich odczuć i zaangażowania we własne życie.
Dziękuję za komentarze Rolleyes
Nie znam sie na wierszach, ale pozwolę sobie wyrazić swoją opinieSmile Wiersz bardzo mi sie podoba. Taki trochę przejmujący, melancholijny ale też po prostu ładnyi łagodny. PięknieSmile 9/10 Smile