Via Appia - Forum

Pełna wersja: Wydawcy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak wielu z nas pragnie kiedyś wydać własne dzieło Smile. Tylko właśnie, gdzie by to wydać?
W tym temacie wypisujmy jakie znamy wydawnictwa ogólnie Smile. Pomóżmy sobie przytaczając nazwy wydawnictw, jakie mogą nam pomóc się wybić Smile. Wydawnictwa prozy... wszystkiego. Mnie szczególnie interesują wydawcy poezji, bo nie znam chyba żadnych, a przydaliby mi się bardzo Smile. Pogadajmy o tym gdzie można wydać... i o wszystkim związanym z wydawaniem Smile.

Ja powiem np. że dla pisarzy fantastyki dobrze spisałoby się wydawnictwo RUNA Smile. Ponoć lubią debiuty, a i są bardzo miliSmile.
Wydawnictwo Radwan, Poligraf, Novae Res, Black Unicorn, UniBook, Nowy Świat Wink

Wszystkie wydawnictwa, po wysłaniu do nich tekstu, kalkulują koszty wydania dzieła i przesyłają do Autora. Autor po zapoznaniu się z tym, może ofertę odrzucić bądź przyjąć Smile Tylko Wydawnictwo Radwan wydaje książki na własny koszt Wink
Wydawnictwo MediaZet, co prawda znane raczej z regionalnych wydawnictw, ale ma też w swoim dorobku perełki Wink Pani Prezes, Zuzanna Przeworska, wpływowa była dziennikarka o poetyckiej duszy i nieustępliwym charakterze, specjalizuje się w debiutach Wink
Dziękuję Smile. Cóż, zobaczmy, przynajmniej mam więcej informacji Smile
No to co? Może jeszcze ktoś sie wypowie?SmileSmile
Dziś większość wydawnictw każe sobie płacić za wydanie lub współpłacić, co na jedno wychodzi.
Ja wydając książkę liczyłem się faktem, iż będę musiał zapłacić.
I to zrobiłem.
Dziś nie żałuję.
Sprzedaje się całkiem nieźle, a to dzięki temu, że "rozpętałem" reklamę i promocję na własną rękę, bo żaden wydawca Wam tego dziś nie zaoferuje.
Jak się tym nie zajmiecie, o książce nie dowie się pies z kulawą nogą.
To tyle.
No, ja nie byłbym sobą, gdybym nie polecił self-publishing'u w wydaniu serwisu, z którym mam przyjemność współpracować.

Co serwis może zaoferować Autorom, którzy zechcą u nas opublikować swoje utwory w postaci e-booków?

Przede wszystkim - honorarium w wysokości 50% ceny sprzedaży utworu, płatne co miesiąc aż do czasu, dopóki Autor nie zrezygnuje ze współpracy z nami. Zaznaczam - to jest kwota liczona od ceny SPRZEDAŻY, a więc nie od ceny netto e-książki!

Ponadto zapewniamy naszym Autorom pełnię praw autorskich - Autor posiada pełne i wyłączne prawa autorskie do publikowanego u nas swojego utworu i może nim dowolnie dysponować, także wysyłając do innych wydawnictw, czy publikując fragmenty lub całość w dowolnym miejscu, które wybierze.

Aktualnie czekamy na przyznanie nam puli numerów ISBN, więc jeśli tylko Autor wyrazi takie życzenie - jego utwory za jakiś czas otrzymają taki numer (oczywiście - bezpłatnie).

Na życzenie możemy spróbować przerobić utwory na formaty przyjazne dla czytników, czyli epub i mobi; ale to będzie wymagać przysłania mi via mail tekstów w formatach edytowalnych, czyli doc lub rtf, lub odt (konwersja jest oczywiście bezpłatna).

Jeśli Autor wykona okładki w formacie 500 x 700 px w jpg-u - to okładki te pojawią się na pierwszej stronie (oczywiście - bezpłatnie).

No i na koniec sprawa najważniejsze - jeśli utwór sprzeda się w ilościach kilku tysięcy licencji (od 4 do 5 tysięcy) to za zgodą Autora gwarantujemy druk i dystrybucję książki w formie "papierowej" w naszym wydawnictwie. Oczywiście - w przypadku druku Autor otrzymuje za darmo korektę, redakcję i projekt okładki.

W dodatku jeśli zbierzemy w serwisie ponad sto powieści, to mamy zagwarantowane zaproszenie na rozmowę z największym polskim e-wydawnictwem, które może wprowadzić utwory współpracujących z nami Autorów do 220 księgarń internetowych w Polsce.

Dodam jeszcze , że interesuje nas każdy Autor i każdy utwór. Nie stawiamy żadnych wymagań dotyczących formy, gatunku, tematyki, objętości i treści. To jest rzecz według mnie niezwykle istotna, zwłaszcza dla debiutantów - mogą publikować nawet pojedyncze opowiadania. Pojedyncze wiersze może niekoniecznie, ale zbiory poezji po kilka utworów - jak najbardziej.

I jeszcze słowo na temat promocji - na razie promujemy sam serwis. Dzięki temu, że idea jest stosunkowo nowa, udaje nam się od czasu do czasu pojawić w mediach (na razie lokalnych, ale działamy dopiero od 11 maja, czyli dwa i pół tygodnia).
Na sukces trzeba w większości sobie zapracować SAMEMU Smile.