Via Appia - Forum

Pełna wersja: Humanista nowej ery
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Eugeniusza nie widziałem ładnych parę lat. Gdy zobaczyłem go w "Wiadomościach Kulturalnych", poczułem, że musimy się spotkać. Podszedłem do telefonu, wykręciłem numer i po chwili usłyszałem kumpla. Eugeniusz ucieszył się z naszej rozmowy i zaprosił mnie do siebie na następny dzień.
Nazajutrz, dzierżąc w dłoniach butelkę łyskacza, stanąłem przed drzwiami kumpla i nacisnąłem dzwonek. Eugeniusz otworzył drzwi , rzucił mi się w ramiona i zaprosił do stołowego. Nie otwierając butelki, zaczął opowiadać o swoim najnowszym eseju o Kafce, po czym przeszedł na bardziej ludzki temat. Gdy opiewał twórczość świeżo upieczonego noblisty, do pokoju wszedł jego syn, na którego czole zakwitł potężny siniak. Eugeniusz przerwał wykład, przeszył malca spojrzeniem i zapytał:
- Kto ci to zrobił?
- Zośka.
- Za co?
- Bo ją ciągałem za warkocz.
- Oddałeś jej?
- Nie.
- Dlaczego?
- Bo to dziewczyna.
- I co z tego? - Eugeniusz rzucił się w stronę malucha. - Czy nie pamiętasz, czego cię uczyłem?
- Pamiętam tato... Mam być rekinem i zdobywcą.
- I rzucić się każdemu do gardła, jeśli będzie taka potrzeba!
- Tak, tato. Przepraszam.
Wzburzony Eugeniusz podszedł do latorośli, objął ją ramieniem i ponownie zapytał:
- Czy wiesz, co masz teraz zrobić?
- Tak, tato... Mam wrócić na podwórko i obciąć Zośce warkocz.
Great. 'Nie ma litości dla skur....' ;-) Chamstwo się szerzy ;p Świetnie, jak zwykle na tym samym poziomie :-)
Namaste, Tygerski
Piękne.
Zakończenie mnie rozbawiło, lecz muszę powiedzieć, ze jest też w nim coś niepokojacego. Na jakiego człowieka wyrośnie dziecko wychowywane w przedstawionym przez Ciebie duchu? Niby potrzebna jest umiejętność radzenia sobie w życiu, ale co bedzie dalej?
pociagnięcie za warkocz- siniak
siniak- obcięcie warkocza
... -?
czy są jakieś granice, których nie bedziemy umieli przekroczyć?

Cytat:Rekin i zdobywca
- a wszyscy i tak narzekają na wyścig szczurów, szkoda, że to błędne koło Smile
Bardzo dużo powtórzeń 'kumpel' i Eugeniusz. nie dałoby się tego zmienić na stary przyjaciel, Genek itd.?

Końcówka faktycznie daje do myślenia, zaczyna się rozumieć, że takich ludzi jest coraz więcej. Oko za oko, ząb za ząb.
Tygerski, Kali, awangarda,


dzięki za komentarze.


Pozdrawiam.
Szach-Mat

Twoje obserwacje są celne jak cholera! W związku z tym mam uniżoną prośbę: pisz nieco gorzej, bo kończą mi się zachwyty i nie mogę zrzędzić.

pozdrawiam
OWSIANKO,


dzięki za dobre słowo. Postaram się spełnić prośbę.


Pozdrawiam.
Poprzednicy mają rację. Bardzo dosadne i zarazem straszliwie smutne, że sami nakręcamy taką beznadziejną spiralę. Brawo.
Zguba,


dzięki za komentarz.


Pozdrawiam
Zapraszam do ponownej lektury.



Pozdrawiam.
(01-08-2010, 20:42)Kali napisał(a): [ -> ]Na jakiego człowieka wyrośnie dziecko wychowywane w przedstawionym przez Ciebie duchu?

Wyrośnie na człowieka sukcesu! I zakładając nowy portal społecznościowy, czy występując w "Wiadomościach Kulturalnych" będzie się śmiał z nas, leżących na ziemi dzięki jego wystawionej nodze.


A teksty piszesz świetne. Większość miniaturek przeczyłem. I wszystkie są na plus.

Ahoj!
heh , podobało mi się , niezależnie od stylu.Konkluzja zajebioza.Mocarne 5.
Rumu dajcie!, JKZ007,



dzięki za komentarze.




Pozdrawiam.
Świetne, jak zawsze Twoje teksty. Pokazujesz bolesna prawdę w kilku, kilkunastu linijkach. Brawo!
Kłapouchy,



dzięki za komentarz.



Pozdrawiam.