Via Appia - Forum

Pełna wersja: Szkice i inne takie twory
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Niektóre tworzone z wyobraźni, niektóre "zrysowane" z istniejących już grafik, czyli jak to jest być wzrokowcem. Smile


[Obrazek: 47jvtwx.jpg]


[Obrazek: obraz015k.jpg]


[Obrazek: achajkao.jpg]


[Obrazek: obraz018a.jpg]


[Obrazek: obraz019v.jpg]


[Obrazek: ccf2009120900000.jpg]


[Obrazek: kunik.jpg]

[Obrazek: p2260194.jpg]
uuu,nieźle
najbardziej podobają mi się 2 ostatnie obrazki i ten drugi od góry
smoki są ciekawe, ale ja nie lubię takich szkiców
nie wiem dlaczego ale nie lubię
może to wina tapet na komórkę, które ściąga moja siostra...

Smile
Numer 2 i ten ostatni to były prace rysowane w szkole na konkursy. Jakoś się udało, ten ostatni na dzień bezpiecznego internetu. Tongue Taki synonim wirusa zjadającego system w komputerze.
jest świetny taki plastyczny i jasny
Powiem tak:

Masz dobrą kreskę i, zazwyczaj, nie zaburzasz proporcji. Potrafisz pobawić się cieniem. W pierwszym rysunku nie bałaś się detali, chociaż, wg mnie był on najsłabszy. Lepiej Ci idzie, gdy komponujesz sam zarys, wykorzystujesz bryłę, a nie starasz się na siłę wszystkiego urealnić detalami.

Podobał mi się szkic miasta, twierdzy - abstrakcyjny, irracjonalizm, aż przebija. Tak szczerze, to wygląda on jak ulepiony z gliny, czy piasku na plaży nad morzem. Fajne wkomponowanie zagięcia i, jak ja to zwę, pulchne formy.

Odradzam Ci rzucanie się na smoki - pierwej porysuj ptaki, później jaszczurki, na końcu hybrydę - smoki i coś najtrudniejszego - anioły. Dobrze narysować tego ostatniego, to już wyższa szkoła jazdy, nie chodzi mi o oczywiście o jakieś Amorki ze skrzydełkami wielkości uszu, tylko coś bardziej realnego - człowieka ze skrzydłami. I ta trudność - to zwłaszcza ten element człowieczy.

Tak, widzę potencjał, widzę dobrze ułożoną dłoń - czekam na więcej Smile
Mam tu taki skromny szkicuś Tarji Turunen... niestety jakość zarówno zdjęcia jak i skanu pozostawia wiele do życzenia... Oryginał wyglądał znacznie lepiej.


http://img691.imageshack.us/f/p8190102.jpg zdjęcie
http://img706.imageshack.us/f/ccf2010081900000.jpg skan
http://velkana.deviantart.com/#/d2x8fcu
jeszcze jeden szkic, na DA jest i skan i zdjęcie, więc co chcecie to zerkajcie.
[Obrazek: Jukka_Nevalainen_by_Velkana.jpg]
szkic, który zaczęłam wczoraj i kończyłam dzisiaj, Jukka Nevalainen z Nightwisha


[Obrazek: tarja_turunen_2_by_velkana-d2xlzep.jpg]


Tarja Turunen, odsłona druga, nieco lepsza od pierwszej (17.09.2010).
[Obrazek: 5758462.jpg]
Wersja pierwsza rysunku



[Obrazek: 5761161.jpg]
Wersja nieco poprawiona
Hm no no Smile Masz talent Smile Bardzo ładne!
Jakość zdjęć troszkę pozostawia do życzenia - ale.

Wszystkie szkice osób są na zbliżonym poziomie. Są pewne mankamenty jak zarys oczu, zbytni kontrast w grze światła i cienia, nieco brak płynności w przejściu z oświetlenia do zarysowania zaciemnień (piję tutaj zwłaszcza do portretu mężczyzny) - ale to wszystko (te umiejętności sprawnego posługiwania się tymi narzędziami, jak światłocień itp) nadchodzi, gdy się dużo rysuje. To takie machinalnie po prostu, więc o to się nie boję.

Następny szkic, pod mężczyzną, byłby naprawdę dobry gdyby nie zaburzone kształty - zniekształcona twarz i porzucone w wykończeniu palce - palce dopracuj, bo takie kulasy tasiemcowate wyszły. Albo szpony z horroru.

To co Ci doradzam to byś nie starała się rysować wszystkiego mocną krechą. Pierwej rysuj głębie, twarz, a nie jej granicę, bo później te kreski graniczne, jak na przykład granica brody, chusty, będziesz mogła dokomponować - ale to rada, gdybyś sama u siebie nie zauważała w tej kwestii progresu - po prostu spójrz na szyję w portrecie pod mężczyzną w chuście i zobaczysz tam linię, która dla mnie wygląda, jakby ta dziewczyna miała uciętą głowę. Delikatniej!

Pierwsza wersja ostatniego portretu prezentuje podobny poziom, natomiast ostatnia - no, tutaj już bez poradowskazówkoczepiactwa - ale proste pochwały. Widać, że jest dobrze - widać, że potrafisz popracować nad własnym dziełem i poprawić się, pokazujesz mi tam swoje prawdziwe umiejętności - a są duże.

Twarz - proporcjonalna, kształtna - dobra. Włosy świetnie ukazane, nie nachodzi na nie kolor swetra, a o to chodzi. I, co najważniejsze - oczy - to co mnie najbardziej bolało w poprzednich, teraz - świetne.

Pozdrawiam
Archanioł
Te linie to raczej kwestia skanera, bo po prostu się jego światło odbija od ołówka i je widać dużo bardziej niż na oryginale... ;p Dlatego ostatnio staram się robić zdjęcia a nie skanować.
No a poza tym, nie mam za dużo czasu na rysowanie, więc ciężko mi jest dopracować technikę, w pociągu jakoś mi się nie widzi majstrowanie ołówkiem, jak mnie we wszystkie strony zarzuca... ;p
Ten Twój ostatni portret jest naprawdę w porządku, tylko, że... wiem z doświadczenia, że skanowane zdjęcia czy w ogóle zdjęcia rysunków są o wiele gorsze niź w realu. Jak chcesz to Ci mogę wytłumaczyć tak mniej więcej jak stawiać kreche i budować trójwymiar, to wtedy będziesz odwalała takie prace, że hoo hoo Wink

Pozdrawiam.
A to taki mój najnowszy smokopodobny twór. Dodam, że całkowicie stworzony za pomocą prawej ręki!
[Obrazek: p1010144sl.jpg]
No, no! Całkiem fajne te szkice, znać dobrą rękę, utalentowanąSmile
Nie można się niczego czepić.
Przyjemne, rzekłbym.
Stron: 1 2