Via Appia - Forum

Pełna wersja: Ostatni Anioł
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatni Anioł
i krzyk jego ostatni...
Ostatni skrzydeł trzepot
i ciche westchnienie...
Ból,
tak silny, że okropny...
I łzy,
tak ludzkie, że aż przeraźliwe...
I on i ta jasność,
to ostatni Anioł
Dotyka Ziemi...
_______________

Poszukuj światła Upadłego Księżyca,
gdyż w jego cieniu on się schronił.
Idź, gdziekolwiek nogi cię poniosą,
gdyż prowadzi cię sam Pan Przeznaczenia...
Ty
cokolwiek uczynisz
kimkolwiek się staniesz
Zawsze
w jego ramionach, jak w kołysce bezpieczny
w cieniu jego skrzydeł, otoczony światłością...
Więc szukaj, a znajdziesz na pewno.
Idź, a kiedyś dojdziesz do celu,
bo nie ma skutku bez przyczyny,
Bo nie ma człowieka,
bez Anioła Stróża...

ocena: 1/10 (Kheira)
3/10 Nebraska
Dobra to od początku Smile
1. Dobry wiersz, na znany temat. Pod względem treści mnie się podoba, porównania są super. Tylko po co te przecinki, kropki, wielokropki? Chyba jedyna rzecz do której można się przyczepić.
2. W tym wierszu te znaczki tak nie przeszkadzają, choć też są niepotrzebne.
Rozumiem, dziękuję za cenną uwagę! Smile Poezją już dawno się nie zajmuję, ale te dwa wiersze od zawsze lubiłam najbardziej Smile
Przyznam na wstępie szczerze, że nie rusza mych uczuć taka tematyka. Ale prócz tematyki jest także chociażby kompozycja, sposób zapisania. I tak, przechodząc do rzeczy - jestem zagorzałą fanką recytowania wierszy, ale nie w taki szkolny sposób, oddech co koniec linijki, a w pierwszy wiersz trudno się wczuć właśnie przez znaki. Robi się przerywany i urywany, gdy go mówię.
Nie jest zły przez to, oczywiście! Ale zminimalizowanie ilości znaków zrobiłoby mu dobrze.
Drugi wiersz wypada lepiej. Jest płynniejszy, z mądrymi linijkami. Z dziesięciu dałabym siedem.
Pozdrawiam serdecznie. ; )
Moim zdaniem Twoja dzialka to stanowczo proza i przy niej powinnas pozostac, bo wychodzi Ci o niebo lepiej Wink
Jesli moge byc szczera, te wiersze sa nieco zbyt ppatetyczne i naladowane "przeslodzonym mrokiem", jesli wiesz, co mam na mysli.
Jest całkiem dobrze. Smile A co do tych kropek to każdy ma swój styl. Według mnie jest ok. Smile Trochę zgadzam się z Triss z tym "przesłodzonym mrokiem", ale nie poddawaj się. Trening czyni mistrza. Czekam na dalsze utwory Smile
Triss przyznaję Ci rację, że proza mi lepiej wychodzi Big Grin dlatego też już od kilku lat nie piszę wierszy. Skupiłam się całkowicie na opowiadaniach i to nad nimi pracuję Smile Chciałam się podzielić tylko tymi dwoma, żeby po kilku latach leżenia w szufladzie znów ujrzały światło dnia Big Grin Dzięki za opinię... więc... to ja sobie wracam do pisania prozy Big Grin
To ostatni anioł dotyka ziemi... Poczytajmy.



Pozdrawiam.
Oba wiersze bardzo dobre. Pierwszy jest dramatycznie smutny, a drugi pocieszający - ciekawe połączenie.
Bardzo fajne przedstawienie Anioła Stróża i jego opiekuńczości. Tekst bardzo zainteresował i zachęcił do jego szukania(anioła), czy też oglądania się za nim? Pozytywnie, dobrze napisane.

Pirka