Via Appia - Forum

Pełna wersja: Widziałem taki kraj... (erekcjato)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Widziałem taki kraj, w którym nikt stekiem
przekleństw nikogo nie obrzuca
Bo każdy jest tylko przecież człowiekiem
i czyste powietrze łykają tu płuca

Gdzie pachnące są żywicą lasy a woda
tak kryształowa, że odbicie
Swoje zobaczysz i cała w ogóle przyroda
jak królowa ma własne życie

Tutaj pogodni są wszyscy ważni politycy
i ci z lewa i ze środka i z prawa
Na każdej dosłownie miasta placu i ulicy
trwa codziennie wielka zabawa

Widziałem taki kraj gdzie nikt nie kłamie
nie ma wciąż afer ani przekrętów
Tutaj się kłaniają zawsze pierwszej damie
i tak kochają swych prezydentów

Widziałem taki kraj gdzie rok kwitły kwiatki
i grzeczni byli łotrzyki i opryszki
Gdzie nigdy nie rosły ceny opłaty i podatki
w pracy dawali często podwyżki

Nikt się nie skarży na swój taki czy inny los
ani nie mówił wszędzie jak mu źle
W wyborach liczy się zawsze na każdego głos
Widziałem taki kraj…



















w pięknym śnie
Oprócz snu, można jeszcze czytać utwory utopijne. Smile Np. świat mojej powieści jest bardzo podobny do tego, co tu opisałeś. Smile
https://www.via-appia.pl/forum/Thread-Dr...5%9A%C4%86
Cieszy mnie, że w ciemności widzisz światło. Pozdrawiam.

ps/  dział poezji opustoszał - dziękuję, że jesteś.
(11-07-2020, 22:28)Julia napisał(a): [ -> ]Cieszy mnie, że w ciemności widzisz światło. Pozdrawiam.

ps/  dział poezji opustoszał - dziękuję, że jesteś.
no właśnie Julio, co się stało ?
takie spokojne forum a wszystkich jakby wywiało
czy to tylko przerwa urlopowa
czy coś znacznie gorszego ?

pozdrawiam Ciebie ciepło
Skoro taka nuda się zrobiła w poezji, to stwierdzam w kilku miejscach zgubiony rytm, ale to norma u autora.
(18-07-2020, 20:25)mirek13 napisał(a): [ -> ]Skoro taka nuda się zrobiła w poezji, to stwierdzam w kilku miejscach zgubiony rytm, ale to norma u autora.

no comments 
znudzony krytyku
Jaki by ten krytyk nie był, rytm kuleje Smile))
Ależ na tym forum w większości wierszy rytm nie jest przestrzegany.
To wytłumaczenie, czy zachęta do błędów?
(19-07-2020, 18:42)D.M. napisał(a): [ -> ]Ależ na tym forum w większości wierszy rytm nie jest przestrzegany.

Znam ten sposób krytykowania wierszy nie od dzisiaj.  Mirek13 opanował go do perfekcji.
Kiedy kogokolwiek wiersz jest dobry - szuka w nim za wszelką cenę czegoś co ośmieszy autora
zwłaszcza tego,którego nie darzy sympatią czy zwyczajnym szacunkiem:
albo braku przecinka, albo kropki albo wreszcie rytmu -choć przecież nie są to elementy obowiązujące w poezji
bo poezja nie proza i rządzi się swoimi prawami. Mirek o tym wie ale tego nie napisze.
Kiedy zaś wiersz jest kiepski, na ogół w ogóle nie zabiera głosu.
Tak czy inaczej takie ,,zaczepki,, w stylu w/w użytkownika mnie nie ruszają i nie zamierzam się wdawać w jałowe dyskusje, dlaczego
rytm w moich wierszach raz jest a raz go nie ma, bo szkoda mi na to cennego czasu.

D.M : Ciebie pozdrawiam i dziękuję za próbę wsparcia choć Mirka nikt już nie jest w stanie chyba zmienić.
Nie pieprz bez sensu.
Dobre wiersze zawsze doceniałem i o tym pisałem.
Twój problem mózgowo - emocjonalny polega na tym, że nie dociera do ciebie informacja, że piszesz źle.
Choćby sto kruchtowo - prawicowych gniotów cię drukowało, pozostaniesz tylko słabym rzemieślnikiem pióra.
Może nawet tylko czeladnikiem.
Nawet od lat nie umiesz opanować tak prostej rzeczy jak rytm, a twoje wiersze tchną patosem, ckliwością, bufonadą, albo bełkotem (w zależności od tematu).
Nie wchodź ze mną w dyskusję bo wiesz czym to skończy.
I skończ również te powtarzane idiotyczne poglądy o poezji rządzącej się jakimiś twoimi, wydumanymi prawami.
Tak się właśnie bronią grafomani i nieudacznicy.
Idź spać i zmień dilera.
(19-07-2020, 20:40)mirek13 napisał(a): [ -> ]Nie pieprz bez sensu.
Dobre wiersze zawsze doceniałem i o tym pisałem.
Twój problem mózgowo - emocjonalny polega na tym, że nie dociera do ciebie informacja, że piszesz źle.
Choćby sto kruchtowo - prawicowych gniotów cię drukowało, pozostaniesz tylko słabym rzemieślnikiem pióra.
Może nawet tylko czeladnikiem.
Nawet od lat nie umiesz opanować tak prostej rzeczy jak rytm, a twoje wiersze tchną patosem, ckliwością, bufonadą, albo bełkotem (w zależności od tematu).
Nie wchodź ze mną w dyskusję bo wiesz czym to skończy.
I skończ również te powtarzane idiotyczne poglądy o poezji rządzącej się jakimiś twoimi, wydumanymi prawami.
Tak się właśnie bronią grafomani i nieudacznicy.
Idź spać i zmień dilera.

Ty masz jeszcze większy problem - bo poza swoimi dawnymi wierszami, które wklejasz gdzie tylko się da ALE TYLKO w necie, nie widzisz niczego.
Bufonem to ty jesteś i będziesz nim zawsze, bo to ciebie w dziwny sposób wartościuje KIEDY PONIŻASZ INNYCH .Doceniasz prawie wyłącznie własną twórczość albo tych, którzy ci wazelinują.
Zawiść przez ciebie przemawia bo oprócz twoich kilku wierszy w kilku numerach antologii z jednego raptem portalu nie masz żadnego innego dorobku.
Grafomani to ludzie,którzy często potrafią pisać bo mania pisania nie wyklucza talentu, a nieudacznikiem nie jestem bo moje wiersze są drukowane 
i nie w gniotach o jakich piszesz a wydawnictwach,które od lat są na rynku wydawniczym.
Dlatego twoja opinia o mojej poezji zwisa mi jak kilo kitu na agrafce. I nie próbuj trollowania bo skończy się to na tym ,że zgłoszę ciebie do Admina
i zostaniesz zbanowany nie po raz pierwszy zresztą także na tym portalu.
Rytm nie musi być w każdym wierszu i dobrze o tym wiesz.
I nie udawaj omnibusa poezji, skoro nim nigdy nie byłeś.
Tyle, a teraz uspokój się i najlepiej wyłącz komputer albo wracaj na Opowi-tam możesz sobie obrażać kogo chcesz.
Tu takiego przyzwolenia nie ma.

PS. Skoro nie znasz się na prawach w poezji, to się najpierw doucz a potem ze mną dyskutuj.
Widzę, że chcesz mojego powrotu grafomanie bez talentu.
Dałem ci szansę zamilknięcia, jak gdzie indziej.
No to witaj, bo tu wracam Smile
PS. Ja po prostu nie rozsyłam swoich wierszy nigdzie w przeciwieństwie do takiego beztalencia jak ty. Prawem statystki trafi się inne beztalencie z funduszami, który wyda inne beztalencie.
Wepchasz się w każdy projekt kato - prawicowy, to mamy tu guru poezji Angel
I nie strasz, bo nie takie mądrale mnie tu straszyły Big Grin
wracaj sobie gdzie chcesz i kiedy chcesz
tylko mnie się nie czepiaj bo nie po to jestem na portalu aby z tobą się użerać
zamilkłem gdzie indziej z własnej woli a ty zakładasz tam kolejne profile i robisz sobie z ludzi jaja
bezczelnie korzystasz z tolerancji administracji

Jeśli chodzi o wydawanie wierszy - obraziłeś zasłużone wydawnictwa ale ty nikogo nie szanujesz poza samym sobą
narcyz do kwadratu z ciebie i tyle
a teraz zachowaj resztkę swej kultury i zostaw mnie w spokoju
a ja ci obiecuję to samo
cześć Mirku
PS. Grafoman bez talentu to pleonazm.
Widziałem to wydawnictwo z Ruchodupek Górnych po angielsku.
I wróć na początek komentarzy. Napisałem jedno zdanie o wierszu i notorycznym błędzie, choć wiecznie dorabiasz do tego błędu uszy.
To ty rozpętałeś histerię, bo nigdy nie umiałeś przyjmować prawdy o sobie.
Więc jestem i zostanę.
Będę komentował kogo chcę i na miarę mojej wiedzy i wyczucia.
Tak że możesz na mnie liczyć i nie silić się na retorsje pod moimi wierszami.
Każdy wie jaka przestrzeń umiejętności i talentu nas dzieli.
Stron: 1 2 3