Via Appia - Forum

Pełna wersja: Mogło być gorzej (drabble)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
– Maniek, czy ty się wreszcie  nauczysz, że kobiety puszcza się przodem, a nie pcha pierwszy jak jakiś troglodyta?!
– Ależ, Fela, nie zawsze…
– Nie zawsze, nie zawsze. Nie kręć mi tu! Jak mówię, że się puszcza, to puszcza. Zawsze!
– Ee… jak chcesz. No to idź przodem.
– No! Pamiętaj… O matko! Cała się ochlapałam! Nowiutki płaszcz! Maniek, zobacz…
– A mówiłem… i wlazłaś prosto w kałużę.
– Mówiłeś, mówiłeś… W czym ja jutro pójdę na wesele? W starym płaszczu?! Na pewno ta Maliniakowa ma nowy… Ja się chyba zaraz zabiję!
– Mogło być gorzej…
– Nic nie ma gorzej!
– Mogło, gdybyś jednak poszła w tym nowym…
Istnieje takie wyjaśnienie pochodzenia zwyczaju o puszczaniu kobiet przodem: pierwotni ludzie puszczali kobiety przodem do niezbadanych terenów, bo bali się, że tam mogą być drapieżniki; woleli sprawdzać to na kobietach. Big Grin
(12-08-2019, 19:10)D.M. napisał(a): [ -> ]Istnieje takie wyjaśnienie pochodzenia zwyczaju o puszczaniu kobiet przodem: pierwotni ludzie puszczali kobiety przodem do niezbadanych terenów, bo bali się, że tam mogą być drapieżniki; woleli sprawdzać to na kobietach. Big Grin

... zwłaszcza w ten sposób sprawdzali nieznane jaskinie i pieczary Wink
Pamiętaj, Dima, o tym zwyczaju. Puszczaj kobiety zawsze przodem... zwłaszcza przez pole minowe Wink

PS. Mam nadzieję, że że panie nie obrażą się na mnie śmiertelnie za ten żarcik Wink
Podwójny szowinizm Wink)) Smakowity drabelek z megaśmieszną pointą - me gusta!
(20-08-2019, 22:07)Miranda Calle napisał(a): [ -> ]Podwójny szowinizm Wink)) Smakowity drabelek z megaśmieszną pointą - me gusta!

Nie mówiłem, że mogą się obrazić?! Dobrze, że nie śmiertelnie Wink
Pozdrawiam z uśmiechem Smile
Teraz przyszło mi na myśl, że, być może, nieprawidłowo zrozumiałem końcówkę. Zrozumiałem tak, że kobieta się pomyliła, że jest w nowym płaszczu, czyli zabrudziła tylko ten stary. A teraz pomyślałem, że "gdybyś poszła" może natomiast odnosić się do tego późniejszego pójścia na wesele, czyli mężczyzna z jakiegoś powodu preferuje pójście swojej żony na wesele w starym płaszczu. Jaka wersja jest prawidłowa?
Dima, w końcówce mąż sygnalizuje, że w nowym płaszczu żona wyglądała jeszcze gorzej niż w starym Smile)
Aha, teraz już rozumiem. Dziękuję, Miranda Calle. Czyli jednak stopniowo zbliżałem się do właściwego zrozumienia. Big Grin
Dima, Miranda od razu zrozumiała puentę. Jednak kobieta! Wink
Hmmm.... No chyba w to nie wątpiłeś, Zdzisławie Smile)
Mirando, na żywca Ciebie nie widziałem, a fotkę można wstawić, jaką się chce. Jednak Twój wyjaśniający komentarz do Dimy rozwiał moje wątpliwości Tongue