Via Appia - Forum

Pełna wersja: Ideał sięgnął kiczu - pogranicza II kwartał 2019
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Całe życie w wynajętych kawalerkach, nieustanne kołysanie w rytmie od zmierzchu do świtu. Czcza gadanina i przeciągle pusta lodówka, malowanie urojeń w oceanach piwa. Gra
w bierki z rutynowym przekleństwem na wargach, bo niebo tuż poza zasięgiem ramion, marna piędź ziemi do piekła. Stary diabeł spacerując po zmroku w lekko przyciasnym obuwiu, twierdzi: najgorsi są neofici, sprzedają się jak świeże bułeczki. W dobie kryzysu przydatna jest druga ręka i toaletowy z odzysku.
A babcie w parkach spokojnie karmią gołębie, ptasia kolęda. Dziadkowie dość obojętnie rozmyślają o minionym. Może dlatego tegoroczne lato nas nie rozpieszcza. Podobnie jak inne pory, nocy i dni naznaczonych powolną agonią słońca.
Tylko czas się plecie na marginesie, kompletnie trzy po trzy, czasami po pięćdziesiąt. Zresztą i tak kiedyś pozostanie tylko garść kartek z kalendarza. Ot wszystko na kilku papierkach i te przeklęte skrzypiące lakierki.
Ja bym dał po 4,99.
Kiedyś przy jedzeniu czytałem na okrągło różne książki, różniste.
I tak mi zostało.
Ale gdybyś zdecydował się na powieść, zapewne by była w takiej narracji i mówiąc za niektórymi,  reszcie powiedziałbym won.
Oto zwycięski tekst w głosowaniu na utwory pogranicza za II kwartał 2019.

Serdeczne GRATULACJE dla autora [Obrazek: smile.gif]
Przyłączam się do oklasków.
Kto myśli, że łatwo jest tak poetycko formułować myśli, ten powinien spróbować opisać widok zza okna w taki sposób, żeby innym kopara opadła z wrażenia.