Via Appia - Forum

Pełna wersja: Karnawał i fiesta na ulicach - wyróżnienie Grudzień 2018
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czerwony człowieczek z sygnalizacji świetlnej ma na imię Radek, wyprężony na baczność, niezależnie od kierunku wiatru. Nawet gdy deszcz drąży asfalt, a ja korzystając z okazji umywam ręce. W końcu zawsze mam przygotowany kamień i na szczęście na amen zapchane kanaliki łzowe.
Ale za, dajmy na to lat dwadzieścia, będę odrobinę mądrzejszy.Może nawet bardziej niż bakterie w mojej łazience, więc zapiszę się na kurs samby i zdecydowanie częściej będę korzystał z rzadko używanych liter alfabetów.

Na razie spokojnie smażę naleśniki na zardzewiałej patelni. Dziękuję, nie tańczę. 
Choćby to była ostatnia okazja.
Światła powoli gasną, wciąż nie wiem kiedy się kończą zapusty. I dlaczego śledzie są postne.
Być może Polak ze Strasburga był impusem do napisania tekstu. Pociąga mnie wiele wątków. Ale już coraz mniej. Po wielu czytanianiach, wgryzam się.

Myślę sobie, że taka forma prozy - nieprzerośniętej jest bardziej wierszem.

Zresztą pewnie wiersz byłby z konieczności skrótowy, mniej opisowy.

Jak dla mnie to wierszoproza.

Nie mam takiej dyscypliny i umiejętności. Nie pisuję. Niestety.
Za Grainem: soczysta wierszoproza Smile 
O trwaniu między życiem a śmiercią. W zagubieniu. Tracąc rozum. Bezsilne wylewanie się. Wypadanie z ram. Reakcje maniakalne, akatyzja, drgawki. Bezsilnie i nieostrożnie korowodem myśli w ciemną dal, próbując wykrzesać choć trochę egoizmu...
A jak się więc nazywa ten zielony, ruchliwy, zawsze zdecydowany podejmować kroki, mający czasem tyle energii, że przenosi się w inne wymiary, gdy miga?
Radek też jest pewnie pełen wątpliwości, bo te przychodzą, gdy czeka się przed zebrą.

PS. U mnie w mieście jednego z Radków ktoś przerobił na Batmana. Innemu dorobili spódnicę. Zaś ten zielony jakoś zawsze każdemu ucieknie...