Via Appia - Forum

Pełna wersja: bezwiatr
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czas zawiązać języki na supły 
ręce i nogi 
tak żeby czucie ograniczyło się do mrowienia 

żadnych sensacji 

monotonny przemarsz robotnic 
ślepe okna 
i telewizor który nie potrafi już śnieżyć 

zamiast szumu czarna dziura w którą łatwo wpaść 
zwłaszcza gdy patrzeć pod włos 
w prześwity 

pełne żółtego piasku sugerują światło 
lecz to tylko złudzenie 
zaplątanie w czas 

który właśnie się zatrzymał
Świetny tytuł, podobnie jak wiersz na wskroś pesymistyczny i pozbawiony nadziei.
Dla mnie prawdziwy majstersztyk. Marne to pocieszenie, że peel ma się jeszcze gorzej od czytającego ( a właśnie mam wielkiego doła).
Pozdrawiam z nadzieją na lepsze Heart
Marcinie, Julio - pięknie dziękuję.
Bardzo oszczędny, gęsty od metafor, w klimacie pory roku... Szaro, buro i ponuro... Wieje...
Daję 5/5.
Toyka dziękować.
Dobry, prosty, klimatyczny wiersz. Zostawiam po sobie piąteczkę.

Cytat:czas zawiązać języki na supły
ręce i nogi
tak żeby czucie ograniczyło się do mrowienia

żadnych sensacji

Heart
(09-12-2018, 20:34)Toya napisał(a): [ -> ]"ślepe okna 
i telewizor który nie potrafi już śnieżyć"

i telewizory które nie potrafią już śnieżyc

W moim odczuciu tak byłoby ładniej.

Czytałem kilka Twoich wierszy i masz spory talent, niektóre wersy były jak dla mnie wyśmienite, ale w innych z kolei coś mi zgrzytało. Jakby nie było, gratuluję twórczości, twoje metafory bardzo przypadły mi do gustu.
Dziękuję, Maćku. Staram się. Ale nie zawsze wychodzi. Czasem trudno wyrazić swoje myśli. Jeszcze trudniej trafić do czytelnika.
Właśnie te trudności u Ciebie, w moim odczuciu, to tylko kwestia czasu. Jak wejdziesz w ten, nazwijmy to - poetycki trans, wychodzą Ci rzeczy obiektywnie wyśmienite. Kłopot zawsze tkwi w momentach, kiedy próbuje się coś zrobić zimno, jakby na siłę. Nie wiem, czy dobrze wyrażam, co mam na myśli, ale jestem pewien, że jeśli ciągle będziesz się trzymała pisania, równość przyjdzie z czasem i będziesz wymiatać.
Pozdrawiam