Via Appia - Forum

Pełna wersja: Ranga dogmatu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zawierzam słowom.
Do nich kieruję odważne pytanie,
czy mogę wejść ponownie do rzeki,
w cień topoli i dębu z liściem
przydatnym na wieńce dla tych,
którzy pogodzili się z podróżą.

Dzień taki wietrzny,
kłębią się fragmenty rozmów.
Znajduję brzmienie warte zapisu:
sztuka ma wymiar wewnętrzny
i tylko prawda się liczy.

Pochylam głowę.
Szczerość  prosi o milczenie.
Nie przekonały  mnie twarze mistrzów,

tracę grunt pod nogami
Julio - wiesz topole nie rosną w rzecze
może

czy mogę wejść ponownie do rzeki,
w cień topoli i dębów z liśćmi ............/ za tytułem opowiadania Hemingwaya/

Jest w wierszu zamysł, ciekawe odniesienia.
Konsekwentnie proponuję uciekania od kursyw - podania tego po swojemu, bez wchodzeniu weń.
Tym bardziej, że w koncówce peel dokonuje wyboru, albo jego próby.
I to jest wartość wiersza i autora.
Pozdrawiam.
Owszem, zawierzamy słowom, czy słusznie? niestety dowiemy się... Mnie też nie bardzo przekonują tzw. mistrzowie... chociaż z tą prawdą to nie byłbym tak do końca pewien.
Co do topoli i dębów to Grain ma racje.
Grain,
dzięki za podpowiedzi - masz rację Smile
Między wersami: dogmaty tracą dotychczasową rację bytu - nie wiadomo gdzie szukać prawdy, czegoś stałego.
(08-12-2018, 16:44)Kotkovsky napisał(a): [ -> ]Między wersami: dogmaty tracą dotychczasową rację bytu - nie wiadomo gdzie szukać prawdy, czegoś stałego.

W punkt - dziękuję Heart
Dużo odniesień, przemyśleń, dobre obrazowanie i ten klimat tak charakterystyczny dla Twoich wierszy. Podoba mi się Smile
(09-12-2018, 09:56)lizy napisał(a): [ -> ]Dużo odniesień, przemyśleń, dobre obrazowanie i ten klimat tak charakterystyczny dla Twoich wierszy. Podoba mi się Smile

lizy - dziękuję i fajną fotkę wstawiłaś - jest w niej coś szczególnego, jeszcze nie potrafię nazwać...
Mila dalekomorska, śliczna twarz, bez oznak zasolenia.
(09-12-2018, 13:20)Grain napisał(a): [ -> ]Mila dalekomorska, śliczna twarz, bez oznak zasolenia.
Piękne haiku można rozpisać
Im więcej Twojej twórczości czytam, tym bardziej mi ona imponuje. To już ostatnie moje wtrącenie, ale musiałem podzielić się tym spostrzeżeniem. Pisz, wracaj po jakimś czasie i wysyłaj na konkursy, bo w mojej ocenie masz wielki talent. A jestem raczej wybredny. Nawet jeśli nie znam się na poezji, piszę tu jako zwykły czytelnik, to takie jest moje odczucie.

Pozdrawiam
(22-12-2018, 15:58)maciekbuk napisał(a): [ -> ]Im więcej Twojej twórczości czytam, tym bardziej mi ona imponuje. To już ostatnie moje wtrącenie, ale musiałem podzielić się tym spostrzeżeniem. Pisz, wracaj po jakimś czasie i wysyłaj na konkursy, bo w mojej ocenie masz wielki talent. A jestem raczej wybredny. Nawet jeśli nie znam się na poezji, piszę tu jako zwykły czytelnik, to takie jest moje odczucie.

Pozdrawiam

Nie spodziewałam się tak dobrej oceny. To zobowiązuje, a jednocześnie dodaje odwagi - dziękuję.