Via Appia - Forum

Pełna wersja: Żarciki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
D. Mierzejewski

ŻARCIKI

OSOBY (internauci):
Af
Baf

AKT I

Forum Veg. Dział "Lokalne Vege Społeczności". Wątek "Australia".

Baf: Czy są tu mieszkańcy Sydney? Jak co do spotkania w realu?

Af: Ja chętnie!

Baf: Czy prawidłowo rozumiem, że właśnie podróżujesz po Australii? Przecież z Twojego profilu wynika, że mieszkasz w Norwegii.

Af: No nie, to taki żarcik. W realu mieszkam w Australii i właśnie w Sydney.

Baf: Rozumiem. Więc, omawiamy spotkanie. Czy pasi 5 listopada o 16.00 koło polskiej restauracji na ulicy Kangura?

Af: Jak najbardziej!

AKT II

Sydney, Australia. Ulica Kangura. Koło polskiej restauracji stoi młody mężczyzna. To jest Baf. Podchodzi sympatyczna dziewczyna.

Dziewczyna: Baf z Forum Veg?

Baf (ze zdziwieniem): Tak. Jak rozumiem, na spotkaniu będzie więcej osób, niż myślałem? Przecież zgłaszali się tylko Af i ja.

Dziewczyna: Ale właśnie ja jestem Af. I również rozumiem tak, że będzie nas tylko dwoje.

Baf: Ależ, o ile pamiętam, Af ma być płci męskiej: taki znaczek widnieje w profilu.

Af: To taki żarcik. W realu jestem kobietą.

Baf: Rozumiem. No, będziemy znajomi. Jestem Michał.

Af: Jestem Marta. Chociaż według dokumentów Maja, w nocnych klubach zwykle przedstawiam się jako Julia, a w Internecie jako Augusta.

Baf: Bardzo miło. Oto tak niespodziewanie się okazało, że mam randkę z osobą płci przeciwnej. Smile Spodziewam się, jesteś hetero? Smile

Af: Nie, jestem lesbijką. Internet odkształcił moją orientację i zrzekłam się heteroseksualizmu.

Baf: Ale szkoda...

Af: Uwierzyłeś? Przecież to tylko taki żarcik. W realu wciąż jestem hetero. A zaczęłam tak żartować po rozwodzie. Mój były mąż wkurzał mnie tym, że nie rozumiał żartów. Kiedyś poprosiłam go, żeby poszedł do sklepu, i powiedziałam ironicznie, by kupił kilo orzechów. I wyobraź sobie: on rzeczywiście kupił kilogram orzechów! Ależ kurde, dobrze wiedział, że nie lubię orzechów. Mógłby się domyślić, że chodzi mi o jabłka.

Baf: No, jak już wspominasz o jedzeniu, to może wejdziemy do restauracji?

Af: Chętnie. Zjemy szynkę.

Baf: Żartujesz?

Af: Oczywiście! Tu już wszyscy kelnerzy dobrze mnie znają. Wiedzą, że gdy zamawiam szynkę, to mam na myśli sałatkę z kukurydzą. A kiedyś dawno jeden kelner przyniósł mi rzeczywistą szynkę. :o Rażąca bezczelność!

KURTYNA

Po raz pierwszy opublikowano 4 czerwca 2014 r. Później były drobne zmiany redakcyjne.
I jak tu rozmawiać, jak tu żyć?! Co jest prawdą, a co tylko "prawdą wirtualu" ? Big Grin
No właśnie! Smile