Via Appia - Forum

Pełna wersja: Quiz opowiadaniowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Widząc jak Triss chce zabawiać użytkowników w każdej chwili swoimi zabawami, zapragnąłem reaktywować quiz z poprzedniego forum.

Przypomnę zasady. Odpowiadasz na pytanie pozostawione przez przedmówcę i gdy on zweryfikuję Twoją odpowiedź, przejmujesz możliwość zadawania pytań. Pytania muszę odnosić się do prac opublikowanych na łamach tegoż forum.

Tak więc może ja zacznę:

W jakim mieście rozgrywa się akcja opowiadania? (Pomyłka - post apokalipsa)

To nie "Zagadki" tylko Quiz opowiadaniowy. Zmieniam nazwę.
Kraków.
Okej. Zadajesz Smile
Jak się nazywa surowiec wydobywany przez bohatera opowiadania "Poszukiwacz" Malberta (Fantastyka/Postnuklear)?
Nemetram Big Grin
Popraw literówkę i zadawaj Smile.
Kim jest Dufe z opowiadania 2012,5 Janka (Fantastyka/Science Fiction)?
Akurat komentowałem to opowiadanie Smile.
Dufe jest agentem przedstawiającym się jako funkcjonariusz ochrony linii lotniczych w stopniu majora.
Dobrze, zadajesz.
Jaka substancja wydobyła sie z lodówki w opowiadaniu Nostalgii "Bractwo"? (Akcja/Kryminał)
Chodzi o iperyt? Big Grin
Gaz musztardowy. Bojowy środek trujący. Po raz pierwszy użyty podczas 1-szej Wojny Światowej przez Niemców w okolicach miejscowości Ypres (stąd "iperyt"). Paskudne świństwo, którego całe masy leżą na dnie Bałtyku po "rozbrojeniu" się Rosjan z broni chemicznej Sad.

Zadajesz pytanie, Triss.
Kim jest ojciec pierwszego dziecka Lilith z opowiadania Lilithu "Ścieżka Lilith" (Fantasy)?
Wznawiam zabawę, ale że ostatni post jest sprzed sześciu lat, to rozpoczynam "świeżym" pytaniem. Smile

W jakim miejscu wychodzi na jaw tożsamość Pana Młodego z najświeższego opowiadania Hanzo?