Via Appia - Forum

Pełna wersja: Kim do cholery jest kudłaty chłopak?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
- Chciałem mieć trochę frajdy, a wylądowałem w środku jakiejś niewyobrażalnej psychodelii - stwierdził kudłaty chłopak i dodał, pogrążając się w mroku korytarza.  - Oto siewcy niepokoju na rustykalnym obrazie świata zamkniętego w ramy, gdzie złamano wszystkie zasady kompozycji, a relacje między postaciami ciężko jest opisać bez użycia wulgaryzmów. Nie sposób ustalić źródła światła oraz tego, czy coś jest czarne, białe albo w ogóle, czy powinno się było zdarzyć. I na koniec jeszcze brak podpisu artysty, jakby się wstydził, że to wszystko stworzył.
 
-KONIEC-
Bohater próbuje odnaleźć swoje miejsce i stały porządek rzeczy w zmiennym i pomylonym świecie. Nie tylko w świecie sztuki współczesnej.
Cytat:... - stwierdził kudłaty chłopak i dodał, pogrążając się w mroku korytarza.  - Oto siewcy niepokoju na rustykalnym obrazie świata zamkniętego w ramy, gdzie złamano wszystkie zasady kompozycji, a relacje między postaciami ciężko jest opisać bez użycia wulgaryzmów.

Chyba raczej tak:

... - stwierdził kudłaty chłopak. I (Poczym) dodał, pogrążając się w mroku korytarza
- Oto siewcy niepokoju na rustykalnym obrazie świata zamkniętego w ramy, gdzie złamano wszystkie zasady kompozycji, a relacje między postaciami ciężko jest opisać bez użycia wulgaryzmów.
Mocne podsumowanie cyklu o kamienicy. Sztuka pisania zakończeń należy do najtrudniejszych. Doprawdy, napisać sensowne zakończenie to rzecz kluczowa, podobnie jak początek opowieści. Bo badania dowodzą, że czytający najlepiej zapamiętuje właśnie te dwa momenty lektury. I od ich jakości zależy, czy będzie usatysfakcjonowany.
Tutaj udało się świetnie i jestem usatysfakcjonowana Smile