Via Appia - Forum

Pełna wersja: igokracja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
chcieli nas rozgryźć 
ale od czego jest pestka
stawiła opór
zazgrzytało aż poleciały iskry
tak spłonął stos
czarownicy nie doprowadzono na czas

przyszła za to zima
i zamarzło nawet światło ślizgające się po wodzie
słońce 
później księżyc
przechylił się pod ciężarem spojrzeń
rzucanych z przeludnionej części planety

czarownica śpi
pod kołdrą ze śniegu
w zeszłorocznych liściach na wznak
nad głową Wielki Wóz
gotuje się do drogi

już czas 
coś się wieszczy rośnie pod koszulą
serce 
owinięte szmatą
Zamiast komentarza na razie zostawię link do artykułu apropos komentowania na Via Appia http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=16764.
Jako diabeł co się zowie pasjami lubię czarownice, a tak poważnie dobry wiersz, ze szczególnym uwzględnieniem puenty.
Dziękuję, Marcinie.
(19-10-2018, 18:34)Marcin Sztelak napisał(a): [ -> ]Jako diabeł co się zowie pasjami lubię czarownice, a tak poważnie dobry wiersz, ze szczególnym uwzględnieniem puenty.

"Gdzieś głęboko pod moimi i twoimi powiekami 
tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie! 
jestem diabłem co się zowie i z wiedźmami 
jestem w zmowie nieźle bawię się"


Czarownica też Smile 
Zacznę od tego, że szalenie podoba mi się tytuł wiersza (zapowiadający) Pięknie i lirycznie opisujesz autorko stany duchowe. Z czarownicy peelka zmienia się w czarodziejkę. Niepotrzebnie serce okrywa szmatą, bo nawet przez nią serce poety jaśnieje blaskiem. Przepraszam za patos - wkradł się niepostrzeżenie.
(20-10-2018, 18:45)Julia napisał(a): [ -> ]Zacznę od tego, że szalenie podoba mi się tytuł wiersza (zapowiadający) Pięknie i lirycznie opisujesz autorko stany duchowe. Z czarownicy peelka zmienia się w czarodziejkę. Niepotrzebnie serce okrywa szmatą, bo nawet przez nią serce poety jaśnieje blaskiem. Przepraszam za patos - wkradł się niepostrzeżenie.

Dziękuję. Tytuł był najtrudniejszy. Jak zawsze, zresztą  Big Grin
wolałbym konspiracyjno-partyzanckie zakonczenie

już czas
coś się wieszczy rośnie pod koszulą
przeoliwione serce
owinięte szmatą
(21-10-2018, 12:28)Grain napisał(a): [ -> ]wolałbym konspiracyjno-partyzanckie zakonczenie

już czas
coś się wieszczy rośnie pod koszulą
przeoliwione serce
owinięte szmatą

Grain -  Heart