Via Appia - Forum

Pełna wersja: Cudze piękno
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Gorzki owoc ukryty w strofie,
przegonił światło i deszcz.
Nie utrzymam kształtu wiersza
bez poświęceń oraz porażek. Wiem.
Będę się mylić, zaczynać od nowa.
Wybaczam szorstką doskonałość
śpiewającym ptakom.

Zaniemówiły cholerne  kropki, chude
przecinki. Słowo jest najmocniejsze,
gdy się  wymyka. Odchodzi jak  
wolny człowiek - zapada w pamięć.
Gorzki owoc poznania dobra i zła, jasnych i ciemnych stron miłości. Poświęcenia i porażki. A to wszystko w litrycznej strawie zapodane. Z lekko przymrużeniem oka Smile
(24-07-2018, 15:47)Miranda Calle napisał(a): [ -> ]Gorzki owoc poznania dobra i zła, jasnych i ciemnych stron miłości.  Poświęcenia i porażki. A to wszystko w litrycznej strawie zapodane. Z lekko przymrużeniem oka Smile

O tak, pozwoliłam sobie na lekką ironię Tongue

Wybaczam szorstką doskonałość 
śpiewającym ptakom.

Bardzo podoba mi się ta fraza.

Pozdrawiam
nebbia
(24-07-2018, 20:56)nebbia napisał(a): [ -> ]
Wybaczam szorstką doskonałość 
śpiewającym ptakom.

Bardzo podoba mi się ta fraza.

Pozdrawiam
nebbia
Dziękuję nebbia Smile
Wznawiają często film Cudze szczęście.

W niezłej końcówce dziki człowiek ją psuje.

Słowo jest najmocniejsze,
gdy się  wymyka. Odchodzi jak  
wolny człowiek - zapada w pamięć.

Julka - bez urazy. Tak to widzę i nic na to nie poradzę.
(25-07-2018, 10:04)Grain napisał(a): [ -> ]Wznawiają często film Cudze szczęście.

W niezłej końcówce dziki człowiek ją psuje.

Słowo jest najmocniejsze,
gdy się  wymyka. Odchodzi jak  
wolny człowiek - zapada w pamięć.

Julka - bez urazy. Tak to widzę i nic na to nie poradzę.
Jaka tam uraza. To jest to! W mojej wersji zabrakło logiki ( szczególnie ta niepamięć). Tylko pytanie. Na ile można posłużyć się cudzym tekstem?
Jaki cudzy. Pasi korzystaj.

Powiązanie tytułów - wzbogadza tekst.
(25-07-2018, 14:46)Grain napisał(a): [ -> ]Jaki cudzy. Pasi korzystaj.

Powiązanie tytułów - wzbogadza tekst.

Smile
Skromnym zdaniem niebieskiego to jeden ze słabszych wierszy Twoich. Gorzki owoc nie zaprasza aby dalej wejść w tekst , pomimo to ostatnie dwa wersy pierwszej są wyśmienite .
Przekaz rozumiem, ale naprawdę potrafisz go lepiej ubrać w słowa. Taki utyskiwacz wyszedł.
(25-07-2018, 17:30)Marcin Sztelak napisał(a): [ -> ]Przekaz rozumiem, ale naprawdę potrafisz go lepiej ubrać w słowa. Taki utyskiwacz wyszedł.

Marcinie, bo ja chciałam się użalić, pogłaskać siebie po głowie (baby tak mają). Jeszcze przemyślę.

(25-07-2018, 16:49)BJKlajza napisał(a): [ -> ]Skromnym zdaniem  niebieskiego to jeden ze słabszych  wierszy Twoich. Gorzki owoc  nie  zaprasza aby dalej wejść w tekst  , pomimo to  ostatnie dwa wersy  pierwszej  są  wyśmienite .
No dobra, mogę gorzki zamienić na cierpki. Wyspowiadałam się Undecided w tej miniaturce, a czytelnik jakoś przełknie , ostatecznie niejedno przełykał (mówię także o sobie) - pozdrawiam.