Via Appia - Forum

Pełna wersja: Zbiór miniaturek nieznanego autora
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Albo ja jestem jakaś głupia i szukać nie umiem, albo już nie wiem, co...
Od kilku tygodni chodzi za mną zbiór miniatur który kiedyś maiłam w rękach i wyczytałam stamtąd to jedno "opowiadanko", na które dziś trafiłam, ale za chiny nie umiem wspomnieć sobie co to za zbiorek, ani jakiego autora jest... Może mi ktoś pomoże?

Cytat:-Mój przyjaciel nie wrócił z pola bitwy. Proszę o pozwolenie pójścia po niego i przyprowadzenia go tutaj.
-Odmawiam -rzekł oficer- nie chcę abys ryzykował życie dla człowieka, który prawdopodobnie nie żyje.
Żołnierz odszedł, aby wrócić po godzinie śmiertelnie ranny, niosąc ciało swego przyjaciela. Oficer wpadł we wściekłość.
-Mówiłem ci, że nie zyje!. Teraz straciłem was obu! Powiedz...Czy warto było iść, by przynieśc martwe ciało?
-O tak! Gdy do niego dotarłem, jeszcze żył i powiedział do mnie "Jack, wiedziałem, że przyjdziesz..."

Wyglądało ciut inaczej, bo to z jakiegoś bloga skopiowałam, było dłuższe, ale sens jest zachowany.
Próbowałam googlować poszczególne fragmenty ale znalazłam tylko wyniki na blogach bez zaznaczenia autora.
Niestety, pierwsze widzę...
Na demotach ostatnio trafiłam na niego ale już wcześniej mi po głowie ta książka chodziła, pamiętam jak ją w zeszłym roku miałam w rękach, ktoś kazał mi ten kawałek przeczytać, jednak teraz nie mam jak się tego kogoś zapytać o tytuł...
Czy ten zbior/ta miniatura byly publikowane na Inkaustusie?
Poczytaj komentarze do tego demota, pamiętam że ktoś coś o tym napisał, że to zdarzyło się w bitwie naprawdę itp... Na pewno coś tam znajdziesz Smile
Już dostałam właśnie odpowiedź na innym forum, to Anthony de Mello Smile
Można zamykać.

Done -rr-