Via Appia - Forum

Pełna wersja: Żeby przestać się garbić
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
- Musisz sobie wszystko opowiedzieć po swojemu – rzekła matka, oglądając pod światło kubek z arkoroku. – Nikt za ciebie tego nie zinterpretuje.
- I co mi to da? – zapytał kudłaty chłopak, wstawiając talerze do zlewu.
- Może wyrośniesz na ludzi – powiedział ojciec, ukryty za płachtą gazety.
- Już jest za późno – odparł chłopak.
- Nigdy nie jest za późno – odezwała się matka podniesionym głosem – żeby sobie wszystko w głowie poukładać.
- I co mi to da? – powtórzył kudłaty chłopak wpuszczając kropelkę ludwika do kubka.
- Może przestaniesz się garbić – rzucił ojciec zza gazety.
- Nie od tego się garbię!
Chłopak podał matce kubek i podszedł do stołu po paterę z ciastem.
- Przykryj czystą ściereczką, bo sczerstwieje! – zakomenderowała kobieta, wycierając gąbką zlew. – Trzeba sobie wyrobić własne zdanie, żeby się człowiek nie pogubił. To nam powinno być już wszystko jedno, powinniśmy leżeć i odpoczywać.
- Albo czytać gazety – dorzucił ojciec. – Chociaż powiem szczerze, że od tego czytania, to człowiek robi się jeszcze głupszy i nie potrafi odróżnić, co jest prawdą, a co fałszem. Jedna wielka manipulacja.
- To skąd mam czerpać wzorce? – zapytał chłopak. – Was już prawie nie ma, media kłamią…
- Żyj tak – odpowiedziała matka, rozwieszając ściereczkę na drzwiczkach od piekarnika – jakby nic się nie stało.
- I przestań się garbić – dodał ojciec.
Od tego czytania, to człowiek robi się jeszcze głupszy i nie potrafi odróżnić, co jest prawdą, a co fałszem. Jedna wielka manipulacja.
Cymesik Smile

Widzę, że tym razem zadbałeś nie tylko o treść, ale i o formę. Świetny okruch.
I ten absurdalny humor... Chociaż dostrzec można pewne analogie miedmi grabieniem się i czytaniem gazet Wink
Dla mnie miniatura na 5.
Wielkie dzięki
(30-04-2018, 21:58)Bruno Schwarz napisał(a): [ -> ]
- Albo czytać gazety. – dorzucił ojciec.
Tylko tak kropka po "gazety" zbędna. Reszta gites Wink

Choć teraz to już prawie się gazet nie czyta - wszystko w komórkach, tabletach, komputerach...
(05-06-2018, 13:39)Gunnar napisał(a): [ -> ]
(30-04-2018, 21:58)Bruno Schwarz napisał(a): [ -> ]
- Albo czytać gazety. – dorzucił ojciec.
Tylko tak kropka po "gazety" zbędna. Reszta gites Wink

Choć teraz to już prawie się gazet nie czyta - wszystko w komórkach, tabletach, komputerach...

Dzięki! To prawda (z tymi gazetami) Smile