Via Appia - Forum

Pełna wersja: Pogrzeb kota
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
z największym trudem pnie się w górę 
bo dość ma chodzenia po wodzie 
dłonie pulchne chude różnej maści wyciągają 
spod stopni lekceważenie owinięte w papier śniadaniowy 

żarty się skończyły generalnie rzecz biorąc 
w sferze materii jak papier toaletowy 
- używam bo muszę 

właśnie odbywa się wielki religijny mityng 
koronkowych poduszek z wypielęgnowanymi trawnikami 
na ścieżce poznania prawdy zeszła burza 
straszna - brakło prądu do lodówek
Błażej? Gdyby został w tytule sam pogrzeb, abo gdyby tytułu nie było w ogóle , pewnie inaczej bym odbierał. Bo tu "grasz na uświęceniach", na powszechnych świętościach, a i odniesień szerokich by się to więcej dałoby znaleźć. Ale po co ten kot? Gdzie ten, pies, znaczy kot pogrzebany? Serio, nie czaję, ani nawet nie potrafię znaleźć, chodząc swoimi drogami--- jakiegoś okocenia się z tym kotem...

Tak, jak dla mnie bez tytułu byłoby lepiej. Sam się przyjrzyj. No, chyba że "Pogrzeb". albo... albo jeszcze tu pogrzeb? Bo ja jakoś z tym kotem się grzebię i ... pogrzebu dogrzebać się nie mogę, mam kociokwik?


***(z największym trudem pnie się w górę )

z największym trudem pnie się w górę 

bo dość ma chodzenia po wodzie 
dłonie pulchne chude różnej maści wyciągają 
spod stopni lekceważenie owinięte w papier śniadaniowy 

żarty się skończyły generalnie rzecz biorąc 
w sferze materii jak papier toaletowy 
- używam bo muszę 

właśnie odbywa się wielki religijny mityng 
koronkowych poduszek z wypielęgnowanymi trawnikami 
na ścieżce poznania prawdy zeszła burza 
straszna - brakło prądu do lodówek
póki co nie wiem co i jak oceniać, choć czyta się (poza tytułem) całkiem nieźle
Kot , jako pojęcie , ma tutaj szersze znaczenie . Nic więcej nie podpowiem Big Grin
(17-03-2018, 17:45)BJKlajza napisał(a): [ -> ]Kot , jako  pojęcie , ma tutaj  szersze znaczenie . Nic więcej  nie  podpowiem Big Grin

sorry, nie kumam. koty to ja toleruję tylko w Szagaliach (Patrz obraz "Paryż przez okno"). A serio; nie widzę tu naprawdę związku. Nawet jako 'szersze pojęcie" Nie powiem, że nie szukałem... ale ... cóż, psia mać...
Kot to bardzo wdzięczny symbol Tongue