Via Appia - Forum

Pełna wersja: Cienie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
drzewa okryte szronem
rozświetlają nocą ulice cienie
wtulają się w twoje dłonie
są czy drzew
 
odeszły świtem




Widzę ,że u Ciebie też zimowo dzisiaj .U mnie też ślcznobiało
(08-02-2018, 08:43)goia55 napisał(a): [ -> ]drzewa okryte białym szronem
rozświetlają nocne ulice cieniem
wtulają się w dłonie twoje
czy drzew cienie

Wydaje mi się, iż pomysł przerósł wykonanie (chyba że w ogóle nie zrozumiałam zamysłu Autorki).
Trochę za dużo tego "cieniowania" - tytuł, a potem jeszcze dwa razy w treści. Pewnie to zamierzone, ale wydaje mi się jednak niefortunne. Myślę, że dobrze byłoby zmienić choć tytuł - może na taki, który nada kontekst wypowiedzi (albo przeciwnie, podkreśli wieloznaczność). 
Do tego nietrafiona, dla mnie, jest także wersyfikacja. Dobrze byłoby tu pogmerać, koncept jest tego wart.
Faktycznie narmiar cienia...
Popracuj nad cieniem, tymczasem dla Ciebie na zachętę upominek muzyczny Smile
(08-02-2018, 16:20)Miranda Calle napisał(a): [ -> ]Popracuj nad cieniem, tymczasem dla Ciebie na zachętę upominek muzyczny Smile

Dzięki za upominek, co prawda Beata K. to nie moja bajka i nie te cienie, ale kto nie lubi upominków Smile
myślę, myślę i chyba coś wymyślę Confused
Ode mnie:

drzewa okryte białym szronem - szron zawsze jest biały więc ... podciągam to pod pleonazm
rozświetlają nocne ulice cienie - a nie rozświetlają nocne uliczne cienie? albo ( i to chyba ciekawiej i bardziej tajemniczo zabrzmi) rozświetlają nocą ulice cienie
wtulają się w dłonie twoje - niepotrzebna inwersja wystarczy - wtulają się w twoje dłonie
są czy drzew - tutaj fajna zabawa słowem

odeszły o świcie - wydaje się takie zwykłe o ile ( moim zdaniem ) ciekawiej brzmi - odeszły świtem

Pozdrówki
(08-02-2018, 19:08)BJKlajza napisał(a): [ -> ]Ode mnie:

drzewa okryte białym szronem - szron zawsze jest  biały  więc ... podciągam to pod pleonazm
rozświetlają nocne ulice cienie  - a nie  rozświetlają nocne uliczne cienie? albo ( i to chyba  ciekawiej i bardziej tajemniczo zabrzmi) rozświetlają nocą ulice cienie
wtulają się w dłonie twoje - niepotrzebna inwersja  wystarczy - wtulają się w twoje dłonie
są czy drzew  - tutaj  fajna zabawa słowem  

odeszły o świcie - wydaje się takie  zwykłe o ile ( moim zdaniem ) ciekawiej brzmi - odeszły świtem

Pozdrówki

rozgadana jestem; sugestie jak najbardziej trafne i jeżeli pozwolisz skorzystam; serdecznie dziekuję
Sugestie niebieskiego - są w przeważającej mierze trafne Big Grin Oczywiście mogą się zdarzyć jakieś "baboki"- jak wszędzie. Na skorzystanie nie trzeba pozwolenia, należy czerpać garściami Big Grin
(09-02-2018, 15:22)BJKlajza napisał(a): [ -> ]Sugestie niebieskiego - są w przeważającej  mierze  trafne Big Grin Oczywiście mogą się zdarzyć jakieś "baboki"- jak wszędzie.  Na  skorzystanie nie trzeba pozwolenia, należy czerpać garściami Big Grin

chwilowo nastrój minorowy; fajne te roześmiane buźki