Via Appia - Forum

Pełna wersja: Limeryk na zmiany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Prawy farmer spod Boryczy 
pokarm świniom ograniczył. 
Gdy locha czarna 
zbyt długo żarła, 
on: "dobra, zmiana!" - krzyczy...
Zmiana, przykładowo ziemniak na banana, władza ustali, czym komu przywalić.
(03-02-2018, 23:21)Marcin Sztelak napisał(a): [ -> ]Zmiana, przykładowo ziemniak na banana, władza ustali, czym komu przywalić.
  
i gdzie...  jedno jest pewne:
każdemu według potrzeb Wink
Dobre, uśmiałem się z ostatniej linijki Big Grin
Pozdrawiam
W sumie dobre i polityczne Wink
Dziękuję, panowie. Smile
Ano polityczne. Niestety.
(03-02-2018, 23:33)Tjereszkowa napisał(a): [ -> ]  
i gdzie...  jedno jest pewne:
każdemu według potrzeb Wink

każdemu według potrzeb Wink (sic!) (sic!sic!) (i kap-kap, jak Jackson Pollock w kominek)
(05-02-2018, 00:15)chmurnoryjny napisał(a): [ -> ]
(03-02-2018, 23:33)Tjereszkowa napisał(a): [ -> ]  
i gdzie...  jedno jest pewne:
każdemu według potrzeb Wink

każdemu według potrzeb Wink (sic!) (sic!sic!) (i kap-kap, jak Jackson Pollock w kominek)

Żeby to tylko kominek... W nocy wychodzą krasnoludki i szczają nam do garnków...
No i co ja mam powiedzieć Big Grin Limeryk to limeryk - dobry jest . Wzbudził usmiech więc ...
więc... dzięki Big Grin
Limeryk na czasie .Wszyscy teraz krzyczą dobra zmiana ...cokolwiek by nie robili
Czemu tu żadnych gwiazdek nie ma?
Trzeba to naprawić.
Co prawda jeszcze nie do końca mam wypracowany sposób oceny utworów tak krótkich, ale czy można by tu było coś poprawić, by był jeszcze lepszy?
Przeczytałem go kilka razy. Za pierwszym uśmiałem się z ostatniej linijki. Przy kolejnych czytaniach odkrywałem nowe pokłady znaczeniowe już od pierwszego słowa. A kontekst tego utworu jest bogatszy w treść niż on sam.

Nie wiem czy cokolwiek zrozumieliście z mojego uzasadnienia Big Grin ale daję od siebie 5/5
(07-02-2018, 15:27)Gunnar napisał(a): [ -> ]Czemu tu żadnych gwiazdek nie ma?
Trzeba to naprawić.
Co prawda jeszcze nie do końca mam wypracowany sposób oceny utworów tak krótkich, ale czy można by tu było coś poprawić, by był jeszcze lepszy?
Przeczytałem go kilka razy. Za pierwszym uśmiałem się z ostatniej linijki. Przy kolejnych czytaniach odkrywałem nowe pokłady znaczeniowe już od pierwszego słowa. A kontekst tego utworu jest bogatszy w treść niż on sam.

Nie wiem czy cokolwiek zrozumieliście z mojego uzasadnienia Big Grin ale daję od siebie 5/5

Wielkie dzięki, Gunnar! Cieszę się, że dostrzegłeś znaki wodne Big Grin
Znam ten limeryk na pamięć choć się go nie uczyłem Wink
Raz jeszcze szacun dla autorki.
Jak dla mnie limeryk roku Big Grin
Dziękuję bardzo! Sprawiłeś mi ogromną radochę tym komentarzem Big Grin.
Przepraszam, że odpowiadam z takim opóźnieniem, alem nie bywała długo...
Stron: 1 2