Via Appia - Forum

Pełna wersja: zima
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
*
przyszła samotność
śnieżny puch pola ścieli
topola biała


*
zielony dzięcioł
ślady skrzydeł na śniegu
oczyszcza ciało

*
wróble wróciły
przy kominku cień kruka
w mroźny poranek
Lubię zimę nawet mroźne poranki niestraszne .To haiku?Fajnie napisane .
Żaden ze mnie znawca poezji, ale haiku akurat lubię. Jak wiele można zawrzeć w tak zwięzłej formie...
Jest klasycznie: odwołanie do pory roku, kompozycja. Tylko w ostatnim wersie nie zgadza mi się liczba sylab, ale ja mam słabą głowę do matematyki.
Co do treści, czuję niedosyt. Najbardziej zasmakowała mi druga strofa - pozostawia duże pole dla wyobraźni.

Dobry debiut!
(27-01-2018, 15:32)Miranda Calle napisał(a): [ -> ]Żaden ze mnie znawca poezji, ale haiku akurat lubię. Jak wiele można zawrzeć w tak zwięzłej formie...
Jest klasycznie: odwołanie do pory roku, kompozycja. Tylko w ostatnim wersie nie zgadza mi się liczba sylab, ale ja mam słabą głowę do matematyki.
Co do treści, czuję niedosyt. Najbardziej zasmakowała mi druga strofa - pozostawia duże pole dla wyobraźni.

Dobry debiut!

w haiku raczkuję, na pewno brak: obraz teraz = universalność a sylab jest chyba ok
dziękuję za miłe przyjęcie
Parafrazując : Żaden ze mnie znawca poezji, ale haiku akurat nie lubię. Big Grin
haiku poprawne, ale ... hm, jakoś tak widać, że to raczej próby, więc 3/5
(28-01-2018, 01:16)chmurnoryjny napisał(a): [ -> ]haiku poprawne, ale ... hm, jakoś tak widać, że to raczej próby, więc   3/5

raczkowanie, konkretniej roczkowanie, mam nadzieję na olśnienie
spacerowej niedzieli
No nie do końca, na pewno niekiepski, ale do dopracowania, bo warto.