Via Appia - Forum

Pełna wersja: dojrzewamy tylko w szczególne dni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
nim uznamy że to zbyt naciągane
nim zapiszą nas na marginesie 
albo wymarzą z pamięci podręcznej

goście znikąd przemykają szybko
zostawiają po sobie przypadki
mknące we własnum tempie 
jak na filmie slow motion

perfekcyjna znajomość jednego
o czymkolwiek drugim nic nie znaczy
pod warstwami wapnia rwąca czerwona rzeka
rozlewa śmierć zbawioną przez religie

już kończę

pani za ladą wie lepiej jak w trzecim 
oku odnaleźć nieznane nauce przemiany
wszystko co musisz zrobić to podążać
drogą wyściełaną archetypami
aż się o któryś nie potkniesz

Doprecyzowanie( które zapewne by się pojawiło) : "wymarzą z pamięci podręcznej". Nie, to nie jest błąd ortograficzny, chodzi o wymarzenie od marzenia, choć chyba mogłem napisać "w pamięci podręcznej", byłoby jaśniej, ale chodziło mi o to, że coś bierzemy z podręcznej i sobie marzymy.

"aż się o któryś nie potkniesz" - Tak, wiem poprawnie brzmi "aż się o któryś potkniesz", jednak miałem na myśli dokładnie to, co napisałem Smile
Dekadencko. Powiało fatalizmem i zimową depresją...
A "wymarzenie" bardzo mi się podoba.
Dziękować
I mimo wszystko w końcu zapiszą, ba obawiam się, że już jesteśmy zapisani. Aż do potknięcia i o jeden krok dalej...
Tytuł niesie w sobie spory potencjał, zdaje mi się w tym wierszu nie do końca niewykorzystany.
Nie dostrzegłem jego związki z pierwsza strofą.
Druga - przypadkowi ludzie z którymi krzyżują się nasze losy potrafią nieźle zamieszać.
Trzecia - zaczyna się dobrze, obnażenie autorytetów lub mniemania o sobie - kompetencja w jednej dziedzinie nie oznacza znastwa wszystkiego. Tylko nie ogarniam ostatniej linijki - jak śmierć może być zbawiona?
Droga wyściełana archetypami - jesteśmy skazani na powielanie błędów, które już ktoś przed nami popełnił.
Wracam z oceną, bo widzę, że wiersz skomentowany ale nie "ogwiazdkowany" Wink
4*
i to jest wiersz rytmiczny ?
ech Błażeju
sam piszesz jak ...
a czepiasz się skromnych poetów
Chwila moment Maciek ?
To wiersz wolny , biały czy jak go tam sobie nazwiesz.
Tu nie miało być rytmu - zauważ ze jak rymujesz to starasz się tez trzymać rytm tego rymowania - nawet w trzynastozgłoskowcu czuć rytm
Nie wiem o co ci chodzi To już jest czepialstwo.
i tu cię mam
bo ja piszę na ogół wiersze wolne
a wiersz wolny może być rymowany

ha ha
dlatego od mojej rytmiki trzymaj się z daleka
"a wiersz wolny może być rymowany" i tu cię mam - może ale nie musi być rymowany jak w przypadku moich
Niestety pisanie wiersza wolnego a w twoim przypadku rymowanego niejako narzuca rytm ,który powinien być jasno nakreślony
Nie kombinuj
(17-04-2018, 12:10)BJKlajza napisał(a): [ -> ]"a wiersz wolny może być rymowany" i tu cię mam - może  ale  nie  musi  być rymowany jak w przypadku moich
Niestety pisanie wiersza wolnego a w twoim przypadku rymowanego niejako narzuca rytm ,który powinien być jasno nakreślony
Nie kombinuj

wolny jak sama nazwa wskazuje jest wolny od wszelkich reguł
jedyny wyjątek to rymy
Nie utrudniaj
Nie będę więcej polemizował z "tego typu elokwencją " i malkontenctwem
(17-04-2018, 13:15)BJKlajza napisał(a): [ -> ]Nie  będę  więcej  polemizował z "tego typu elokwencją "  i malkontenctwem

i kto to mówi ?
albo nawet pisze