Via Appia - Forum

Pełna wersja: tora, tora, tora
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
chmury są pełne niczego
nie spodziewających się łez
popłyną nowym rodzajem deszczu


wodnym żwirem
przemieniającym czas w skałę


chwały cesarza
i maluczkich na ich polach ryżu
aby rozpoczęli żniwa


sierpem wakizashi
Wakizashi raczej sierpa nie przypomina - oczywiście żartuje. Dobry wiersz z ciekawym historycznym odniesieniem, choć raczej nigdy nie będzie nam dane pełne zrozumienie ludzi wschodu.
Dzięki
Ten wiersz ma odniesienie do konkretnego, japońskiego tekstu.
Dobra miniatura, przesłanie czytelne, mimo nieznajomości tekstu, do którego się odwołujesz.
(11-01-2018, 08:56)Małgorzata napisał(a): [ -> ]Dobra miniatura, przesłanie czytelne, mimo nieznajomości tekstu, do którego się odwołujesz.

Mówiąc serio, to nie aspiruję do jakiejś znajomości literatury japońskiej.
Tu są frazy hymnu tego kraju, ale przyznaję, że mnie zafascynowały.
Przewrotne to nawiązanie. Japończycy są pełni sprzeczności - powściągliwi esteci, jednocześnie należą do najbardziej okrutnych nacji.
Twój wiersz oczywiście nie ma tej mocy co mistrzowski (chyba nie ma piękniejszego) hymn, ale w ciekawy sposób z nim polemizuje - a może nie polemizuje, a jedynie drąży sens?
Aż sobie muszę posłuchać...
Trudno się z Tobą nie zgodzić.
Poza tą uwagą o mocy mistrzowskiej.
No wiesz, Tjereszkowa! Dodgy Angry
No cio... Jest parę pięknych hymnów (choćby Kenii czy Bułgarii), ale japoński jest naj naj... I to patrząc zarówno całościowo jak i odrębnie na muzykę i tekst. Po prostu czuć moc imperium.
(11-01-2018, 20:44)Tjereszkowa napisał(a): [ -> ]No cio... Jest parę pięknych hymnów (choćby Kenii czy Bułgarii), ale japoński jest naj naj... I to patrząc zarówno całościowo jak i odrębnie na muzykę i tekst. Po prostu czuć moc imperium.

Chodzi mi o niedocenienie mojej mocy!!!
Co Ty mi tu o Kenii gadasz!
(10-01-2018, 06:46)mirek13 napisał(a): [ -> ]Dzięki
Ten wiersz ma odniesienie do konkretnego, japońskiego tekstu.

pewnie w języku japońskim brzmi o wiele ciekawiej

tora tora tora tora 
pisać bzdety przestać pora Tongue