Via Appia - Forum

Pełna wersja: zamarzają pierwsi przechodnie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
skupmy się na jutrze

zapowiadają mróz a nie wróży to dobrze
wystawionym za drzwi poetom
nie przysługuje miska
nawet karton w którym mogliby owijać
zmarznięte stopy wierszami

wreszcie byłby z nich jakiś pożytek
coś więcej prócz tłumaczenia obecności
i modlitw przerywanych w chwili
gdy znużony Bóg odwraca głowę
wiatr wpycha słowa z powrotem do gardła
dławi nadmiarem treści w płucach

a oni proszą o rozgrzeszenie lub karę
byle nie stać w miejscu zająć czymś usta
to jak z czytaniem
koniecznie pod światło
kartka rzuca cień i oto są
obserwując reakcję na ból
nieuchronne zapadanie się kontynentów
choć ziąb taki że już nie sposób
wyobrazić sobie ciepła
pod skórą
To jest bardzo dobra poezja. Czytam, smakuję i dziękuję Heart
Miałem już okazję czytać i nadal pozostaje świetną i bolesną poezją.
Zwykle nie za bardzo lubię wierszy w temacie poeta/poezja. W sumie w ogóle poetów nie lubię. A tych za drzwiami, to już całkiem nie ten teges... Big Grin
A tak serio...
Na pewno czytałam, ale nie wiem czy komentowałam ten wiersz. Ma bardzo fajny klimat (jak wszystkie Twoje) i ciekawe obrazowanie, ale czuję nadmiar słów - tak jakby przedłużanie tematu na siłę. I bardziej leży mi każda strofoida z osobna, niż wszystkie razem jako całość.

Aa, bo zauważyłam, że często uciekają mi oczywistości w komentarzach - utwór mi się podoba... Smile
Absolutnie się nie zgadzam z kol. Kosmonautką.
(05-01-2018, 14:06)mirek13 napisał(a): [ -> ]Absolutnie się nie zgadzam z kol. Kosmonautką.

Znaczy, że mnie się podoba, a Tobie nie? Angel
Julio, Marcinie - pięknie dziękuję Smile

Kosmonautko - ciach, ciach? Big Grin
No co ja poradzę na to, że taka rozgadana jestem?
Tu nawet knebel nie pomoże, bo jak? Big Grin

Mirek - a możesz doprecyzować? Big Grin
Szanowne Panie wiedzą, co mam na myśli.
Kol. Kosmonautka jest wyznawczynią minimalizmu i oczekuje, aby każde słowo miało przekaz i treść.
Otóż, moim zdaniem, nie do końca tak musi być.
Są słowa i frazy, które służą tylko budowaniu klimatu, nastroju, bądź rozszerzają po prostu obraz.
Nie niosą treści, czy przesłania.
Są tłem. Jak u Mony Lisy widok drzew i jeziorka.
Niby niepotrzebne to, a jednak nie sama postać w tym obrazie jest ważna. Liczy się całość.
Pochwalony.
Nie wiem skąd takie informacje o kosmonautach...Cool Tym razem nie chodzi o moje zamiłowanie do minimalizmu. Raczej o to, że mniej więcej w połowie wiersza zrozumiałam "o co cho"... Więc po doczytaniu, poczułam się nieco jak gdyby ktoś próbowałby wytłumaczyć mi dowcip (oczywiście znacznie subtelniej). Ale jak zaznaczyłam - wiersz mi się podoba. Możemy sobie jeno pogawarit o kosmetyce. Smile
Tak jak napisał Mirek: "Są słowa i frazy, które służą tylko budowaniu klimatu, nastroju, bądź
rozszerzają po prostu obraz". Nie przepadam za krótkimi formami. Dla mnie są zbyt "suche".
Trzeba nie lada umiejętności żeby pisać w ten sposób i zawrzeć w tych kilku słowach
wszystko to, co chcemy przekazać. Ja nie potrafię.
Toya potrafisz potrafisz Smile A wiersz dobry jestSmile
Toyka Ty to się umiesz dowartościować;P
Oczywiście że potrafisz, tylko o tym nie wiesz, bo nie próbujeszSmile
Minimalizm jest okiSmile trzeba tylko mocno ograniczyć środki plastyczne. wiedzieć kiedy przerwaćWink I kto to mówi, nieTongue
A wiersz dobry, choć zastanawia mnie 1w taki trochę "opatrunkowy" jakby pod lir chciał pomóc tym wystawionym za drzwi.

i jesli mam rację, to wtedy i tylko wtedy 6w jest kompatybilny , z całością, inaczej jest bez sensuSmile

tzn 7w tenSmile

"wreszcie byłby z nich jakiś pożytek"
Kol. Kosmonautko.
Ja jestem pod wrażeniem Waszych umiejętności emocjonalno - intelektualnych w odbiorze wiersza.
Myślę, że sporo osób wiedziało też od połowy, o co ch..., niemniej, nie wiem, co przeszkadza w związku z tym część druga.
Jest właśnie domalowaniem bardzo plastycznym i udanym, więc dlaczego wiersz ma być tylko przekazem, a nie może być obrazem?
Jeszcze raz ponawiam pytanie: Czy w jakikolwiek sposób przeszkadza tło w obrazie Da Vinci?
Błażeju - dzięki.

Mirku - no ale jak nie lubią tła, to co zrobisz? Big Grin
Ich prawo.

tetu - nie kumam. Nic, a nic.
czego nie kumasz?
Poeci wystawieni za próg są bezużyteczni, bezwartościowi, więc ten wers, który wskazałam jest bez sensu, chyba że troszczysz się o bezdomnych i tu mam na mysli 1w trochę przekorny "skupmy się na jutrze" taki ocalający ich wtedy mi to pasuje.
Stron: 1 2