Via Appia - Forum

Pełna wersja: epilepsja skroniowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
można się przejść pośród drzew
żył i jurajskich paproci
grafomanii i wielkich dzieł

starości

przepraszam że za długo żyłem
kochałem i cierpiałem werterowską frazą
dotknęłaś
marzę
bo inni też marzą
wycierając gębę poezją i kiczem

złością

masz mnie to co chcesz jeszcze mieć
białą noc
czarny dzień
własne emce kwadrat

tęczowy sen
Widzę że do każdego przychodzi czas na pytanie, po co? Po co to piszę ale...grafomania , a może nie. Kiedy złapiesz bakcyla i poczujesz radość pisania, już nie ma odwrotu. Pisz, pisz.
Pozostawiam po sobie cztery gwiazdki.
Pozdrawiam
Fajnie widzieć starą gwardię, bo wieje ty ostatnio Poetyckim Zaciszem.
Zdziwiona jesteś Lysso w klimacie i pytaniu?
Sama nie jesteś lepsza w takich pomrocznościach.
"Wieje Poetyckim Zaciszem" weź nie smuć! Big Grin sorki za of top do komentuSmile

Bardzo mi się podoba ten wiersz.
Pod lir wywala swoje frustracje, patrzy i ocenia nie tylko innych ale i siebie. Samokrytycyzm wyzwala w nim lęk, poczucie winy o niespenieniu, ale jednocześnie oddanie się marzeniom i temu co się kocha pomimo swoich niedoskonałości.
Delikatne rymy w wierszu łagodzą troszkę nastrój podmiotu.
Zbudowałeś psychologiczny obrazek składający się nie tylko z wielu emocji, ale także skłaniasz do rozgryzania samego siebie, a co za tym idzie szukaniu odpowiedzi na wiele pytań.
Dobry tytuł, który w kontekście choroby (zważywszy na to o czym jest wiersz, wszyscy cierpimy na to samo) bardzo mocno potrząsa, pulsuje - taka totalna burza mózgu.
W 5 i 6 wersie ciut dużo tych końcówek "łem" ale wiem że tak miało być, by mocno uwypuklić te uczucia, więc się nie czepiam. Melduję tylko że widoczne i słyszalneSmile
Zastanawiam się jeszcze nad 12 wersem
masz - mieć
z "mieć" bym zrezygnowała moim zdaniem zbędne, a i tak zachowasz rytm i rym
bo ładnie się klei "chcesz - dzień - sen"
Się rozgadałamSmile
Powiem jeszcze tylko tyle, że Ona jest cholernie zaborcza i dokładnie chce mieć wszystko, ale to już tak z przymrużeniem oczkaSmile
Pierwszy głos zostawiam tutaj, bo warto, pozdrawiam.